Transporter Pratiko Metal 1 Caninfel – Test

 • Reading time:5 mins read

Każdy z nas staje przed dylematem jaki transporter wybrać dla podopiecznego.

Transporter to przecież nie tylko szpan, ale przede wszystkim bezpieczeństwo dla naszego kota. Wozimy w nim bowiem kota do weterynarza, na wakacje, na wystawy.. Musi więc spełniać wiele funkcji:

 • zmniejszać / ograniczać / eliminować ryzyko kota podczas podróży
 • ograniczać ryzyko wypadku podczas jazdy samochodem
 • transporter może również służyć jako posłanie (koty bardzo lubią zabudowane budki)

Czy istnieje transporter idealny?

Yvetka mieszka z nami prawie 19 lat i te 19 lat to różne przemyślenia na temat transportu kota, transporterów oraz ich wyboru. Według mnie idealny transporter powinien spełniać następujące cechy:

 • Jest wykonany z solidnego tworzywa, odpornego na drapanie i gryzienie.
 • Uchwyty są stabilnie przytwierdzone.
 • Zamykanie drzwi jest bezpieczne.
 • Jest łatwy w czyszczeniu.
 • Zapewnia wystarczającą cyrkulację powietrza.
 • Ma jak najmniejszy ciężar własny.
 • Nie stwarza niebezpieczeństwa skaleczenia dla kota.

Transporter Canifel – pierwsze wrażenie

Do testów otrzymaliśmy transporter plastikowo – metalowy Pratiko Metal 1 Caninfel.

Po pierwsze: transporter jest plastikowo – metalowy, a więc większość transportera jest metalowa, a jedynie kratka zamykająca jest metalowa.

Transporter przychodzi do nas złożony. Musimy składać go sami, ale składanie jest intuicyjne, bardzo proste. Do transportera dołączone są zamknięcia, które musimy również sami założyć.

Sam transporter jest kompaktowy, w całości z plastiku, nie ma oddzielnej rączki – wydaje mi się to rozwiązaniem bardzo dobrym.

Po złożeniu porównałam wagę – transporter Canifel jest lżejszy! Waży jedynie 1,42 kg!!! Pamiętajcie, przy noszeniu kota ma to duże znaczenie!

Transporter Canifel jest bardzo solidnie wykonany. Drzwiczki dodatkowo mają bardzo ciekawe rozwiązanie, a mianowicie przy zamykaniu mają dodatkowa jakby blokadę, czyli przy zamykaniu drzwiczek trzeba zwrócić uwagę na “klik”. Chroni to je przed samootwieraniem, przypadkowym otwieraniem i otwieraniem przez sprytnego kota. Nasz poprzedni transporter miał zamknięcie jedynie poprzez przekręcenie jakby “kluczyków”, co nie dawało tej blokady.

Wymiary transportera to 8×31,5×33 cm. Jest to idealny wymiar na normalnego, dorosłego kota. Obecnie przewoziłam w nim kotkę w ciąży. Przyznam jednak, że na przewożenie kotki z miotem będzie już za mały (ale na to mam już specjalny, wielki transporter).

Nasza opinia transportera Pratiko Metal 1 Caninfel

Przede wszystkim transporter jest LEKKI. To bardzo ważne, gdy nosi się kociaka do weterynarza, na wystawę itp. a nie ma się samochodu lub od samochodu jest daleko.

Transporter jest PROSTY. Transporter jako taki nie musi mieć udziwnień, wodotrysków itp. Ma być prosty i bezpieczny. I ten taki jest.

Transporter jest ODPOWIEDNIEJ WIELKOŚCI. Nasz transporter jest dla 1 kota – spokojnie wchodzi do niego również Salem. Nie jest mu tam ciasno 🙂

Transporter łatwo się otwiera, zamyka. To bardzo ważna rzecz. W niektórych momentach musimy szybko włożyć kota do transportera i szybko transporter zamknąć. Dlatego transporter musi być poręczny i wygodny.

Transporter posiada duże otwory do cyrkulacji powietrza – to rzeczywiście w porównaniu z poprzednim naszym transporterem jest lepiej rozwiązane. Otwory są większe, kot może swobodnie oddychać.

Do transportera możemy przyczepić pasek. Paska nie ma co prawda w zestawie, ale jest to dobre rozwiązanie, by nie dźwigać kota z transporterem.

Minusy transportera Canifel

Transporter ma 1 minus:

Uchwyt na pasy bezpieczeństwa – jeśli wozimy kota samochodem musi być.

Niestety ten transporter tego nie posiada. Nasze koty muszą być w samochodzie bezpieczne. Mam jednak nadzieję, że producent weźmie pod uwagę naszą opinie i wdroży do produkcji transportery bezpieczniejsze dla zwierząt.

Ogólne podsumowanie

Przyznam,, że transporter bardzo mi się podoba. Dziś kolejny raz go używałam. Jest bardzo wygodny, stabilny. Z pełną odpowiedzialnością moge go polecić i dla Waszych kotów.

Zapraszam Was do sklepu Canifel, gdzie znajdziecie ten transporter, ale też i wiele innych produktów.

Dziękujemy firmie Canifel za przekazanie transportera do testów i recenzji.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.