O naszym domu

Witamy w Pritikiti *Pl – ekskluzywnej hodowli kotów egzotycznych i perskich w idyllicznym miejscu, zaledwie około 20 kilometrów od Warszawy.

Majestatyczne koty rasy egzotycznej znane są ze swojego nieodpartego uroku i łagodnej natury. Ich puszyste futro oczarowuje każdego, kto je spotka.

Po intensywnych badaniach i obszernej analizie literatury specjalistycznej na temat rasy egzotycznej i perskiej i kotów hodowlanych, postanowiliśmy założyć własną hodowlę kotów egzotycznych w Legionowie.

Hodowla kotów jest dla nas czymś więcej niż tylko hobby – to pasja, którą charakteryzuje miłość i poświęcenie oraz głęboki szacunek do każdej żywej istoty.

Naszym priorytetem jest hodowanie kotów egzotycznych, które nie tylko imponują  pewnością siebie, ale także są zdrowe i niezwykle zorientowane na człowieka. Równie ważne jest dla nas, aby nasze ukochane zwierzęta były łagodne, towarzyskie i żywe.

Naszą pasją jest zdrowa hodowla i opieka nad naszymi kotami, a nie zwykła sprzedaż kociąt za wszelką cenę.

Przywiązujemy dużą wagę do osobistego kontaktu z naszymi zainteresowanymi i przyszłymi miłośnikami kotów. Serdecznie zapraszamy do poznania nas i naszych ukochanych podopiecznych w naszym domu, aby wyrobić sobie pierwsze wrażenie, bo to często mówi więcej niż tysiąc słów.

Od dnia naszego poznania aż do wyprowadzki naszych kociąt, pragniemy Ci towarzyszyć, udzielać wskazówek i rad, jeśli chcesz, a także oferować najlepsze możliwe wsparcie, abyś mógł jak najlepiej przyjąć swojego nowego współlokatora.

Nawet po przeprowadzce kociąt będziemy tam, aby pomóc Ci najlepiej, jak potrafimy i nie możemy się doczekać, aby z daleka obserwować, jak dorastają nowi członkowie Twojej rodziny .

Ponieważ każdy kociak pozostaje częścią naszej rodziny i staje się wspaniałym członkiem własnej rodziny.

Przeżyjmy wspólnie fascynującą podróż od narodzin do starości naszych ukochanych kotów rasy kotów egzotycznych i perskich. Witamy w Pritikiti *PL – gdzie pasja do kotów rasy egzotycznych i perskich jest naszym eliksirem życia.

IMG_7332
IMG_7073 (Copy)

Koty są w naszym domu od 2001 roku. W naszej hodowli koty są najważniejszymi mieszkańcami domu, reszta to tylko pasujące do nich dodatki. Koteczki mogą poruszać się wszędzie, do ich dyspozycji jest całe mieszkanie oraz odpowiednio osiatkowany balkon.

Koty przebywają cały czas z nami, bez względu na to, czy są małe czy już dorosłe. Nasza hodowla jest hodowlą typowo rodzinną, nastawioną na wysoką socjalizację kotów, przebywaniem kotów z dzieckiem i bieganiem kociąt od najwcześniejszych chwil po całym mieszkaniu.

Stawiamy na niewielką ilość kotów w naszym domu, aby nie doszło do przekocenia. Dzięki temu nasze stadko czuje się komfortowo i nie dochodzi do problemów zdrowotnych i behawioralnych.
Nasza hodowla zaczęła się od kotki Yvette, która po prawie 18 latach zmarła i pozostawiła nas w olbrzymim smutku w 2020 roku. W 2022 roku odszedł od nas wspaniały kocur egzotyczny Salem Mussi Musk *Pl, który pozostawił nasze serca rozbite w milion kawałków.

Hodowla w chwili obecnej liczy 7 dorosłych kotów. Jest to  wykastrowany kocur egzotyczny Cardamon oraz kocur Horatio z Łotwy. W hodowli mamy kotki rasy egzotycznej: Kamę, Slavuta’s Catrionę oraz córkę Keiti, która już z nami nie mieszka- Just Like Heaven. Prócz tego mieszka z nami kotka perska Carlotta Babastiane z Czech oraz kotkę Tuaron Star of Pritikiti.

Hodowla kotów jest członkiem Polskiego Związku Felinologicznego, będącego członkiem największej i najbardziej szanowanej światowej organizacji WORLD CAT FEDERATION, należymy również do CFA.  Od 2018 roku nasze koty często biorą udział w wystawach międzynarodowych i światowych, zdobywając liczne trofea. W 2021 roku nasz kocur Cardamon zdobył jako pierwszy w Polsce tytuł Triple Master WCF jako kot rasy egzotycznej i ma prawo brać udział w Diamond oraz Olimpia Ring organizowanych na corocznej wystawie Cat Olimpia. Koty z naszej hodowli wielokrotnie zajmowały czołowe miejsca w Światowym Rankingu WCF Best Cat w kategoriach:

2020 r.:  10 miejsce kocięta egzotyczne na świecie (Element of Earth Pritikiti *Pl), 1 miejsce kastraty egzotyczne na świecie (Cardamon Pritikiti *Pl), 23 miejsce kastraty  na świecie (Cardamon Pritikiti *Pl),

2021 r.:  1 miejsce kastraty egzotyczne na świecie (Cardamon Pritikiti *Pl), 26 miejsce kastraty na świecie (Cardamon Pritikiti *Pl), 1 miejsce kocięta egzotyczne na świecie (Great Spirit Pritikiti *Pl), zwycięzca Polski w kategorii kocięta egzotyczne (Great Spirit Pritikiti *Pl), zwycięzca Polski w kategorii kastraty egzotyczne (Cardamon Pritikiti *Pl)

2022 r.: 1 miejsce kastraty egzotyczne na świecie (Cardamon Pritikiti *Pl), 6 miejsce kastraty na świecie (Cardamon Pritikiti *Pl), 14 miejsce kocięta egzotyczne na świecie (Just Like HeavenPritikiti *Pl), zwycięzca Polski w kategorii kocięta egzotyczne: miejsca 2 (Just Like Heaven Pritikiti *Pl), 3 (Just a Minute Pritikiti *Pl), 4 (I’m a Dreamer Pritikiti *Pl), 5 (I’m a Hero Pritikiti Pl), 6 (LV*Kaliora Horatio), w kategorii kastraty egzotyczne miejsce 1 (Cardamon Pritikiti *Pl)

 

Do pielęgnacji naszych kotów używamy kosmetyków uznanych firm światowych.

Koty w naszej hodowli są bardzo dobrze zaopiekowane, karmione dobrze dobranymi karmami najlepszej jakości jakie są znane na świecie, a nadzór medyczny nad naszą hodowlą sprawują najlepsi lekarze weterynarii z Przychodni Weterynaryjnej Jacka Banego w Legionowie.

Kocięta dorastają w dobrych warunkach, szukamy dla nich kochających i odpowiedzialnych nowych domów.

Dbamy o dobrostan naszych zwierząt, ciągle dokształcamy, płacimy podatki od naszego stada stada podstawowego, bardzo często uczestniczymy w wystawach kotów w kraju i za granicą. 

Staramy się wydawać z hodowli kocięta dobrze odchowane i zsocjalizowane po ukończeniu 14-tego tygodnia życia. Przyszli właściciele mogą liczyć na nasze wsparcie i radę przez całe życie kota. 

 4

Tak mieszkają nasze koty

Naszym kotom staraliśmy się stworzyć maksymalnie dobre warunki dla naszych kotów.
Przez kilka lat obserwowaliśmy nasze stadko – to gdzie chętnie przesiadują, to gdzie chętnie spędzają czas i to, co chętnie robią. Ta wiedza pozwoliła nam urządzić nasze mieszkanie tak, by było ono zarówno dla nas, jak i dla kotów.
Tak więc – nasze koty mają gdzie się bawić, polować. Mają swoje miejsca na kuwety. Mają osobne miejsce, gdzie stoją miski z jedzeniem i osobny “wodopój”. Staraliśmy się wszystkie te strefy oddzielać i zorganizować zgodnie z kocimi potrzebami.
Do potrzeb kocich dostosowaliśmy też nasz balkon, gdzie koty spędzają większą część czasu w ciepłej porze roku.

Koty egzotyczne to oddani przyjaciele na całe życie i mruczące antydepresanty, a hodowla PritiKiti, to gwarancja cudownego charakteru kociaka, zdrowia i miłości, a do tego skarbnica kociej wiedzy. Polecam! My jesteśmy zadowoleni z naszej nowej córeczki.

Plan hodowlany

Zakładając hodowlę ustaliliśmy, że po okresie reprodukcji z szacunkiem odnosić się będziemy do naszych zwierząt i nie będziemy chcieli ich nikomu oddawać do adopcji.
Szacunek wynika z tego, iż mieszkała z nami stara kotka, mająca 18 lat, nie słysząca i nie widząca.
Przyjmując takie założenie nasza hodowla nigdy nie stanie się wielką “produkcją”, masowo powołującą na świat kocięta. Zawsze będziemy w stanie poświęcić naszym członkom rodziny odpowiednią ilość czasu na zabawę i opiekę.

IMG_0094

Jaki więc jest nasz plan?

Chcemy stworzyć linię kota o wyglądzie zgodnym ze standardami. Przede wszystkim jednak kota zdrowego, z przebadanych rodziców. To dla nas najważniejsze wyznaczniki. Ważne dla mnie są: wielkość oka, osadzenie uszu, kolor i długość sierści. Mamy nadzieję uzyskać kocięta o odpowiedniej długości ciała, półdługiej, jedwabnej sierści, wspaniałym charakterze. W hodowli naszej zwracamy uwagę nie tylko bowiem na wygląd kociąt, ale także na ich charakter, przywiązanie do człowieka. Dodatkowo ważne jest dla mnie podtrzymanie rasy jako takiej, gdyż rasa kotów egzotycznych jest ostatnio mało popularna.

IMG_0221-1024x683

Jaki jest cel hodowli PritiKiti?

Hodowla to nie rozmnażanie kotów. To świadomy, celowy dobór zwierząt do rozrodu. Każde skojarzenie jest przemyślane i zaplanowane. Dobraliśmy dla naszych kotek idealnego według nas kocura. Nie tylko pod względem linii czy wyglądu. Cenimy także charakter. Charakter, który staramy się złączyć z charakterami naszych kotek. Coraz więcej uwagi w hodowli poświęcamy na relacje kociąt z człowiekiem. Zgłębiamy wiedzę dotycząca zachowania się stada jako całości, ale także poszczególnych zwierząt jako części składowych stada. Dbamy o dobrobyt naszych zwierząt.
Dobrobyt to przede wszystkim dobre warunki życia naszych kotów, odpowiednia dla nich przestrzeń, dobre wyżywienie, dbanie o ich zdrowie. Tylko takie koty są w stanie dać zdrowe i szczęśliwe potomstwo.

IMG_2761

A co z nowym domem?

Ważne jest dla nas to, by kocięta, które opuszczają nasz dom mogły bez stresu zaadoptować się u nowych opiekunów. Chcielibyśmy, żeby ich przyszli opiekunowie w naszych kotach zyskali członków rodziny. Mamy już na tym polu pierwsze sukcesy. Ze wszystkimi rodzinami naszych kociąt chcemy pozostać w stałym kontakcie, by w razie potrzeby służyć radą i pomocą – los naszych kociąt nie jest nam obojętny! Cieszy nas każde zdjęcie malucha oraz już dorosłego kota. Pozwoli nam to na obserwację jak nasze kocięta się rozwijają i na określenie czy idziemy w dobrym kierunku w hodowaniu tych pięknych kotów i czy należało by coś w tym kierunku zmienić.

Kursy i szkolenia