Podróbki?

  • Reading time:2 mins read

W dzisiejszych czasach nie musimy kupować kota za kilka czy nawet kilkanaście tysięcy, by opowiedzieć znajomym, że w naszym domu zamieszkał kot perski.

Jeśli nie mamy do swojej dyspozycji takiej ilości wolnej gotówki, możemy kupić kota w typie perskiego w hodowli zarejestrowanej do związku lub stowarzyszenia nie należącego do WCC. Dlaczego jednak nie warto kupować podróbek?

Kupując podróbki, wspierasz czarny rynek

Gdy kupujesz kota w typie perskiego, wspierasz czarny rynek. Dajesz zarobić przestępcom, którzy ukradli cudzą własność intelektualną. Czy chciałabyś w swojej pracy stworzyć program obliczeniowy, który bezczelnie ktoś skopiował i na tym zarabia? Nie wspieraj złodziei własności intelektualnej. To bardzo proste: kot to właśnie taka “własność”: praca iluś pokoleń hodowców, którzy pracowali nad tym, by kot perski wyglądał właśnie tak jak kulka futra, by miał takie okrągłe oczy, małe uszki …

Podróbki są kiepskiej jakości

Musisz wiedzieć o tym, że podróbki są niestety kiepskiej jakości. Hodowcy pracując nad rasą do prowadzenia hodowli wybierają osobniki zdrowe, mocne o odpowiednich cechach. Tym samym wycofując osobniki chore, niosące choroby czy złe cechy (np. agresywne itp.).

Wprawne oko dostrzeże podróbkę

Nie ma sensu szpanować przed znajomymi swoim rzekomym wysokim statusem społecznym. Wprawne oko dostrzeże niuanse, z których nie zdajesz sobie sprawy i od razu stwierdzi, że ma do czynienia z podróbką.  W ten sposób tylko się ośmieszysz.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.