4 powody, by mieć w domu kota egzotycznego

  • Reading time:4 mins read

Koty egzotyczne krótkowłose, są znane jako krótkowłosy pers. Rasa ta ma dość krótką historię, gdyż została wynaleziona około 50 lat temu, gdy hodowcy amerykańscy rozpoczeli krzyżowanie kota amerykańskiego krótkowłosego i perskiego.

Celem tej krzyżówki była srebrna sierść i zielone oczy, a także bardziej wytrzymałe ciało.

W trakcie tych eksperymentów otrzymano całkiem nowa rasę, która jest więc połączeniem kota amerykańskiego krótkowłosego i perskiego. Dziś jest bardzo popularną rasą wśród miłośników kotów. Oto cztery powody, dla których powinieneś mieć w domu kota egzotycznego:

 

1. Słodka osobowość

Przedstawiciele tej rasy na pierwszy rzut oka wydają się łagodni i słodcy, ale są bardziej rządni przygód. Jest to oczywiście związane z tym, że mają odrobinę krwi swojego amerykańskiego krótkowłosego przodka. Są też bardzo inteligentni.

Wielu właścicieli uważa, samce są zazwyczaj dość łagodne i czułe, podczas gdy samice są często bardziej powściągliwe.

2. Koty egzotyczne to bardzo atrakcyjna rasa

Pod wieloma względami kot egzotyczny przypomina perskiego. Ma dużą kwadratową głowę i spłaszczony pyszczek, podobnie jak jego perscy członkowie rodziny. Jego małe uszy i szeroko rozstawione oczy nadają pyszczkowi wygląd podobny do kociego. Ale jego najbardziej charakterystyczną cechą jest luksusowa, krótkowłosa sierść, która może mieć dowolny wzór koloru. Sierść ma też gęsty podszerstek. Koty egzotyczne podobno przypominają pluszową zabawkę. Jak miękkie, sympatyczne, pluszowe misie sprawiają, że są bardzo poszukiwaną rasą.

3. Są mało wymagające

Kot egzotyczny jest mało wymagający w utrzymaniu. Nie wymaga specjalnej pielęgnacji oprócz sporadycznego szczotkowania i regularnego karmienia. Jedynym problemem mogą być oczy, które wymagają stałego przemywania ze względu na budowę czaszki.

Kot egzotyczny jest nazywany również persem dla leniwych.

4. Prawdopodobnie nie będą spać z Tobą

Jedna z powszechnie opowiadanych historii dotyczy kotów, które siedzą na klatce piersiowej właścicieli lub śpią na głowach właścicieli. Egzotyczny krótkowłosy jest bardzo przyjazny i wyluzowany, co sprawia, że ​​bardzo łatwo się z nimi dogadać. Są to koty bardzo lojalne i serdeczne, co oznacza, że ​​prawdopodobnie będą chciały spędzać z Tobą czas.

Mimo tego, kot egzotyczny nie poszukuje jednak ciepła. Wręcz przeciwnie, preferują fajne miejsca do rozciągania się i spędzania czasu.

Egzotyczny krótkowłosy jest bardzo popularną odmianą kota. Jest łatwy w utrzymaniu, ma miłą osobowość i uroczy wygląd.

Jeśli wybierzesz kota egzotycznego i zapewnisz mu dobrą opiekę – kot odwdzięczy się tym samym. Egzotyk może dożyć nawet 15 lat.

Ważne jest, aby dbać o właściwą dietę kota, odpowiednie zabawki, zapewnienie bodźców i regularne wizyty weterynarza, aby być na bieżąco ze szczepieniami.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.