Czy na 100% kupujesz takiego kota?

  • Reading time:4 mins read
Morał u hodowców? Chcesz mieć, pięknego kociaka, zdrowego, dobrze zsocjalizowanego?
Niestety – taki kociak tani nie będzie. ?
……………………………………………………………..
Kociak za drogi? To przeczytaj tą historię. Tyczy się wielu osób, szczególnie hodowców,  którzy wkładają całe swoje serce, w to co robią:
Kobieta chciała zamówić piękną szydełkową sukienkę. Znalazła osobę, która tworzy piękne rzeczy robione szydełkiem, ale ma dość wysokie ceny. Kobieta stwierdziła, że ceny artystki są zbyt wysokie. Powiedziała jej, że kupi od niej sukienkę, ale za niższą cenę.
Artystka lekko zaskoczona zapytała…. “dobrze, w takim razie ile powinna kosztować sukienka zrobiona szydełkiem?”
“Powinna kosztować X zł, ponieważ włóczka kosztuje tyle, wstążki tyle i guziki tyle. Nawet uwzględniłam w tej cenie koszt nożyczek.”
Cena, którą wyliczyła kobieta była dużo, dużo  niższa od ceny podanej przez artystkę, ale artystka powiedziała: “dobrze, Pani sukienka będzie gotowa za tydzień”.
Klientka bardzo z siebie zadowolona, opowiada wszystkim swoim znajomym, jaki wspaniały interes ubiła i jaką piękną szydełkową sukienkę otrzyma za tydzień.
Po tygodniu otrzymuje pięknie opakowaną paczkę. Otwiera ją, a w środku znajduje się włóczka, wstążki, guziki i nawet nożyczki. Wściekła dzwoni do artystki i pyta: “Jak mogłaś mi to zrobić?! Miałaś mi zrobić piękną sukienkę, a przysłałaś mi włóczkę, wstążki i guziki?!”
Artystka spokojnym głosem odpowiada “dostała Pani dokładnie to, za co Pani zapłaciła. Jeśli czegoś brakuje, musi Pani za to zapłacić”.
Morał tej historii jest taki …. gdy zamawiasz rzeczy robione ręcznie, kupujesz nie tylko materiały.
A więc skoro moje kociaki są dla was za drogie czy też za daleko to macie na olx i innych stronach tańsze. Tylko nie płaczcie, że to nie pers czy kot egzotyczny, czy też że chory jest i nie pytajcie się na grupach czy aby to na pewno ta rasa z którą płaciliście tak tanio jak chcieliście.
ZNAJDŹ RÓŻNICE: