Usługi przewozowe dla kotów

 • Reading time:9 mins read

Średnio dwa na pięć kociąt z miotu na świecie trafia do właścicieli, którzy są oddaleni od hodowcy. Oznacza to, że w taki czy inny sposób hodowcy i nowe domy ich podopiecznych będą musieli zorganizować, aby kociak dotarł do nowego domu. Tu właśnie wkraczają usługi przewozowe dla kotów.

Taki transport ma za zadanie przede wszystkim bezpiecznie i szybko przewieźć Twojego kociaka do nowego, odległego domu. Dziś pokażemy jak to wygląda. Przyjrzymy się wszystkim szczegółom, od kosztów po wygodę, abyś mógł zdecydować, które rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze.

Usługi przewozowe dla kotów – po co właściwie istnieją?

Usługi wysyłkowe dla zwierząt zajmują się odbiorem i dostawą zwierzęcia w kraju lub za granicą. Właśnie z takich usług korzystają hodowcy psów i kotów w celu zorganizowania dostawy zwierzaka do nowego domu.

Ogólnie masz kilka różnych opcji, aby znaleźć transport dla swojego zwierzaka:

 1. Fora i grupy – platformy internetowe łączące hodowców i kierowców (idealne do transportu lokalnego i krajowego). Można tam w łatwy sposób dać ogłoszenie o poszukiwaniu transportu konkretnego zwierzaka do konkretnego miejsca
 2. Specjalistyczni przewoźnicy – firmy specjalizujące się w transporcie zwierząt domowych drogą powietrzną, kolejową i drogową

Usługi przewozowe działają jak zwykłe usługi przewozowe, tylko z większą ostrożnością. W zależności od wybranej usługi przewożą Twoje koty po całym kraju lub do innych krajów. Jest to bardzo podobne do dostaw kurierskich, gdy zamawiamy zwykłe towary on line. Jednak te usługi różnią się między sobą tym, że kot czuje się komfortowo, otrzymuje wodę, znajduje się w odpowiedniej klatce i jest bezpieczny podczas podróży. Usługi te to nie tylko przewóz ładunku, ale także zapewnienie Twojemu zwierzęciu komfortu w stresującym momencie.

Jak wybrać odpowiedni transport dla kota

Zanim wybierzesz konkretną firmę, która zabierze Twojego kota w podróż, jest kilka kluczowych kwestii, które należy zbadać.

Dostawa od drzwi do drzwi

ikona od drzwi do drzwi

Po pierwsze: zawsze czytaj wszystko co jest napisane drobnym drukiem i upewnij się, że dana firma oferuje transport od drzwi do drzwi. W przeciwnym razie Twój zwierzak może zostać pozostawiony u sąsiada, który nie ma miejsca na tymczasową opiekę, a nawet w lokalnym schronisku, w wyniku czego zwierzę będzie pozostawało samo w klatce przez wiele godzin.

Higiena, pielęgnacja i komfort podczas transportu

ikona pielęgnacji i komfortu

Zapoznaj się ze wszystkimi usługami świadczonymi przez dostawcę, aby zagwarantować Twojemu kotu higieniczne warunki transportu i komfort podczas całej podróży. Takie usługi obejmują:

 • Oferowanie przerw na korzystanie z kuwety
 • Przerwy na spacery (tak, niektóre koty chcą być wypuszczane i chcą chodzić na smyczce)
 • Regularne czyszczenie kuwet i zmiana podkładów w transporterach
 • Oferowanie jedzenia lub wody
 • Kontrola temperatury w pojeździe (klimatyzacja)
 • Nie przekraczanie dopuszczalnej pojemności pojazdu przy zbyt dużej liczbie zwierząt

Wytyczne z biurokracją

ikona dokumentów

W każdym regionie, kraju, a nawet między krajami obowiązują własne zasady i zestawy dokumentów, które należy wypełnić. Niekiedy transport zwierzaka do Wielkiej Brytanii może okazać się wyzwaniem. Podobnie transport zwierząt z Rosji. Firmy powinny być dobrze zorientowane w zakresie dokumentów, które są potrzebne, i mieć doświadczenie w tym, co jest potrzebne do ułatwienia transportu. Uważaj na firmę, która nie ma wiedzy na temat tych procedur, ponieważ sugeruje to niski poziom doświadczenia.

Środki transportu

ikona drogi

Wiele firm łączy dostawy zwierząt w celu obniżenia kosztów, co skutkuje dłuższym czasem transportu, niż można by się spodziewać. Chociaż jest to całkowicie uzasadnione, przed dokonaniem rezerwacji należy sprawdzić jak będzie wyglądać konkretna trasa, którą pokonywać będzie Twój zwierzak. Potwierdź u przewoźnika, ile dni łącznie zajmie podróż i upewnij się, że jest to rozsądne dla Twojego kota. Pamiętaj, aby przekazać nowemu właścicielowi ramy czasowe dostawy, aby wszyscy byli w pełni poinformowani.

Rzetelność

ikona niezawodności

Jako hodowca dokonałeś znacznej inwestycji w dostarczanego kociaka. Wiadomo, że transport jest odzwierciedleniem również i Twojej marki, stąd nie chciałbyś, by firma dotarła z kotem spóźniona, albo żeby kot zachorował po drodze. Najlepiej szukać przewoźników, którzy maja recenzje – upewniasz się w ten sposób, że masz do czynienia z niezawodnym, bezpiecznym przewoźnikiem.

Ukryte opłaty

ikona ukrytych opłat

Żaden klient na świecie nie lubi płacić nieoczekiwanych opłat z powodu drobnego druku na dole siódmej strony niektórych warunków. Zwróć uwagę w recenzjach, czy w jakimkolwiek momencie pojawiła się jakakolwiek ukryta opłata (np. Dodatkowa opłata za jedzenie i smakołyki).

Ubezpieczenie

ikona ubezpieczenia

W zależności od czasu trwania podróży, możesz chcieć lub musisz zorganizować i opłacić jakieś ubezpieczenie. Chociaż jest to coś, o czym zdecydowanie nie lubimy rozmawiać, jest to kwestia, której nie można zignorować podczas transportu zwierzaka. A co w przypadku wypadku samochodowego lub nieoczekiwanej potrzeby wizyty u weterynarza? Jak otrzymam rekompensatę, jeśli w ogóle?

Ile kosztuje wysyłka psa?

Średni zakres kosztów wysyłki kota zależy w dużej mierze od odległości

Ceny wahają się ze względu na wiele czynników, w tym:

 • Czy wysyłasz do tego samego kraju: podróże międzynarodowe są znacznie droższe
 • Odległość: im mniejsza odległość, tym tańsze są opłaty. Loty są często droższe niż samochody dostawcze.

Jak działają usługi transportowe?

Każda firma przewozowa jest inna i działa na swój sposób. Jednak ogólna metoda to:

 1. Określ, kto ma zamiar zapłacić za transport (Ty lub Twój klient)
 2. Podaj szczegółowe informacje o kocie, który ma zostać dostarczony (wiek, waga, wszelkie specjalne potrzeby itp.)
 3. Uzyskaj wycenę transportu, wybierz firmę, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i budżetowi, zorganizuj podróż, przygotuj wszelkie potrzebne dokumenty i przygotuj zwierzaka do podróży.
 4. Przewoźnik odbierze Twojego psa, przetransportuje go i zawiezie zgodnie z Twoimi wymaganiami

W przypadku wysyłki międzynarodowej proces jest bardziej skomplikowany, ponieważ mogą wystąpić okresy kwarantanny.

Usługi przewozowe dla kotów- FAQ

Czy usługi przewozowe dla zwierząt są bezpieczne?

Wiele usług przewozowych dla zwierząt domowych zapewnia Twojemu kotu pełne bezpieczeństwo i opiekę . Pozwalają na jak najprzyjemniejsze przeżycie podczas długiej podróży i zapewniają, że czują się tak komfortowo, jak to tylko możliwe. Przeczytaj recenzje firm, aby upewnić się, że usługa przez nie świadczona jest wysokiej jakości i zapewnia opiekę, na jaką zasługuje Twój kot.

Czy przewoźnik ponosi odpowiedzialność w razie wypadku skutkującego śmiercią lub obrażeniami mojego zwierzaka?

Zwykle tak. Jednak zawsze sprawdź wcześniej wszelkie podpisywane dokumenty i sprawdź zasady każdej firmy, aby upewnić się, że są one prawidłowe. Aby uzyskać pewną ochronę, może być konieczne opłacenie dodatkowego i opcjonalnego ubezpieczenia.

Jak długo trwa transport kota?

Czas dostawy zależy głównie od odległości . Niektóre podróże mogą zająć kilka godzin, podczas gdy inne mogą trwać dni, a nawet dłużej.

Najlepiej zapytać swoją firmę przewozową o konkretną trasę, aby dowiedzieć się, jak długo może to potrwać. Spodziewaj się pewnych opóźnień, zwłaszcza w przypadku podróży zagranicznych z powodu kontroli dokumentów i wejścia na pokład samolotu.

Jakie dokumenty są wymagane?

Do międzynarodowych transportów wymagane jest nieco więcej dokumentów, takich jak paszport, świadectwo zdrowia i podpisane zaświadczenie szczepienia przeciwko wściekliźnie . Należy sprawdzić, czy zwierzę nie wymaga innych dokumentów do wjazdu do danego kraju.

Ile kosztuje transport zwierzaka?

Odpowiedź zależy od tego skąd je wysyłasz i dokąd .