Dry bed dla kota?

  • Reading time:5 mins read

Po raz pierwszy usłyszałam o czymś co się nazywa Dry Bed już jakiś czas temu, ale nie poświęciłam temu zbytniej uwagi. Ot, coś. I juz.

W zeszłym jednak tygodniu byłam u koleżanki, a ta ma hodowlę psów. I w kojcach z małymi szczeniakami zauważyłam dziwny materiał. Ni to mata, ni to futerko.

CZYM JEST DRYBED?

Drybed jest wykonany z tkaniny wykonanej z poliestru, nie powodującej uczuleń i nie podrażniającej skóry, zapobiegającej odleżynom, odparzeniom oraz zapewniającej ciepło i komfort. Pierwotnie zastosowanie miał w szpitalach, ale jego zalety docenili również lekarze weterynarii i hodowcy zwierząt.
Jest niesamowicie miękki, posiada właściwości cieplneIzoluje zwierzę od podłoża, zapewniając mu ciepło i wygodę. Materiał, z którego wykonany jest drybed, nie pochłania wody – cała wilgoć (np. mocz) przesiąka przez włókna, dzięki czemu pozostaje on całkowicie suchy na powierzchni. Drybed’y są w 100% hipoalergiczne i antybakteryjne – ich struktura zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii i drobnoustrojów. Na spodzie znajduje się antypoślizgowa warstwa gumy, która uniemożliwia przesuwanie i zrolowanie drybeda oraz utrzymuje go stabilnie w jednym miejscu. Dzięki swojej miękkości zapobiega odparzeniom i odleżynom. Zwierzak leżąc na drybedzie czuje się tak, jak człowiek na wyjątkowo wygodnej poduszce – powierzchnia zachowuje się trochę jak gąbka, zapewniając odpowiednie podparcie na całej powierzchni nacisku, jednocześnie skutecznie izolując. Można go prać w pralce w temperaturze do 40°C, co ułatwia utrzymanie czystości. Występują w wielu wzorach i kolorach, można więc go łatwo dopasować do wystroju naszego wnętrza.

 

W JAKICH SYTUACJACH SPRAWDZA SIĘ U KOTÓW DRYBED?

– dla zwierząt schorowanych lub w trakcie rekonwalescencji – tworzy miękką podporę dla obolałego ciała, zapobiega zakażeniom ran, podrażnieniom i odleżynom,

– dla nowonarodzonych kociąt – zapewnia ciepło i komfort maluchom oraz karmiącej kotce, jest łatwy do utrzymania czystości. W kojcu układamy najpierw maty treningowe absorbujące wilgoć, a na wierzchu umieszczamy drybed’a,

w trakcie podróży – drybed’em można wyścielić transporter, dzięki czemu podróż będzie przyjemniejsza dla zwierzaka,

JAK UŻYWAĆ DRYBEDA? 

Drybed nie wchłania wilgoci i moczu, wszystkie płyny przesiąkają przez niego. Dlatego warto umieścić go na warstwie, która pochłonie wilgoć. W przypadku kotów przyda się mata treningowa. Może to być również żwirek silikonowy lub pellet. Podłoże absorbujące pochłonie zarówno wilgoć, jak i przykre zapachy, a my mamy pewność, że nasz pupil nie będzie miał pod sobą wilgoci. Drybed’a należy regularnie prać – najlepiej raz w tygodniu, by zachować czystość i higienę. W

JAK DBAĆ O DRYBED? 

Aby drybed służył Ci przez jak najdłuższy czas, należy zadbać o jego odpowiednią pielęgnację.

Wystarczy przestrzegać tych kilku prostych zasad:1. Pierz go w temperaturze do 40°C.2. Przed praniem dokładnie odkurz powierzchnię, usuń z niego pozostałości pokarmu czy siana.3. Dokładnie go wysusz po praniu, zanim ułożysz go z powrotem w klatce czy kojcu! Najlepiej posiadać dwie sztuki na wymianę w czasie prania.4. Po wyschnięciu wyczesz powierzchnię drybed’a szczotką  – poprawia to wygląd i pomaga utrzymać jego właściwości przez długi czas.

drybed

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.