Stary kot i sprawy przyziemne – siusianie

  • Reading time:3 mins read

W naszej hodowli jest kotka, która ma 18,5 roku. Jest to Yvette.

Jej stan zdrowia jest ogólnie dobry, ale niestety nie za bardzo widzi i słyszy. Robimy jednak wszystko, by każdy jej dzień był maksymalnie dobrze przeżyty i staramy się tak ułatwić jej życie, by było jak najdłuższe.

Kiedyś pisaliśmy o tym, że Yvka ma specjalną kuwetę o niskich brzegach. Przy wielu kotach w domu nie da się niestety dopilnować by tylko jeden kot korzystał z tej kuwety. Yvka dodatkowo zawsze miała problem taki, że nie lubiła brudnej kuwety. I owszem – kuweta jest regularnie czyszczona, ale mam ostatnio wrażenie, że wejście do kuwety może jej mimo wszystko czasem sprawiać problem.

 

Co jest tego efektem?

Na podłodze w przedpokoju koło kuwety jest…. nasiusiane.

Badania Yvki sa w porządku, więc to nie problem zdrowotny, nic też się nie zmieniło, co mogłoby spowodować to, że siusia ona na podłogę.

Niestety do jej starości dochodzą też problemy ze stawami. Stąd muszę jej wybaczyć, że nie zawsze trafi do kuwety i muszę sprzątać po niej.

 

Wchodząc do mieszkania nigdy nie chciałam, by było czuć zapach kociego moczu. Dlatego starałam się zawsze utrzymywać w porządku kocie toalety, a w obecnej sytuacji z Yvette używam specjalnych środków, które pomagają mi w utrzymaniu świeżości w mieszkaniu.

 

Czego próbowałam?

 

Oto moja opinia:

  1. neutralizatory ONA – niezbyt skuteczne, do tego maja mocny duszący zapach. Skuteczne są dosyć w żelu, te przetestowałam w szafie z butami, znikają bardzo szybko, więc też ich “zapach” nie jest długotrwały
  2. neutralizatory Benek – mocny chemiczny zapach, maskują zapach moczu na chwilkę, po czym niestety zjawia się on wymieszany – zapach kociego moczu z zapachem neutralizatora (bardzo nieciekawa kompozycja)
  3. Odorgone – bardzo skuteczny, nie maskuje zapachu, a rzeczywiście go neutralizuje, polecam
  4. Mr Smell – bardzo skuteczny, zastosowanie go pomogło “odstraszyć” kota od miejsca gdzie się załatwia Yvka i inne koty nie załatwiają się w tym miejscu, polecam

 

Z testowanych przeze mnie i moje koty polecam 2 neutralizatory zapachów. Nie maskują zapachów, a rzeczywiście je netralizują. W przypadku mojego problemu wybieram obecnie Mr Smell, gdyż pomaga by inne koty nie siusiały po Yvce na podłogę. .

Co jakiś czas przeprowadzam też ozonowanie, które pomaga skutecznie usunąć nieprzyjemne zapachy.

 

Zachęcamy do zakupów dla kota w sklepie internetowym Zooplus.

Z naszym zaproszeniem https://www.zooplus.pl/invitations/Maria.Brzeska/1 otrzymacie Państwo kupon powitalny na 10%

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.