Wakacje i nasi podopieczni – koty

  • Reading time:6 mins read
Kiedy masz kota, musisz wziąć pod uwagę takie rzeczy, jak długo będą spędzać wakacje. Czy będziesz w stanie je zabrać ze sobą?

Co zrobić z kotem podczas wakacyjnych podróży

Oczywiście, wszyscy chcielibyśmy zabrać nasze zwierzęta z nami zawsze i wszędzie. Zwłaszcza podczas naszych wakacyjnych wyjazdów. Niestety, nie zawsze jest to możliwe ze względu na różnego rodzaju ograniczenia lub dodatkowe opłaty, z którymi musielibyśmy się zmierzyć. Niektóre hotele czy czy linie lotnicze po prostu nie przyjmują zwierząt i planując urlop musisz wziąć to pod uwagę.

Pozostawienie w domu

Koty lubią mieć rutynę. Im mniej modyfikujesz środowisko, w którym przebywają, tym lepiej. Dlatego więc, w większości przypadków, lepiej po prostu zostawić je w domu. Jeśli jednak twoje wakacyjne wyjazdy będą długie, powinieneś znaleźć kogoś, kto się nimi zaopiekuje. Najlepszym scenariuszem jest znalezienie osoby, która będzie odwiedzać koty, nakarmi je, wyczyści kuwety, da pić i pobawi się. Słowem nie zaburzy naturalnego rytmu dnia kota.
Jeśli zaś wyjazd będzie jednodniowy, można rozważyć pozostawienie kota samego. Wówczas należy zostawić kotu wystarczająco dużo jedzenia i czystej wody w różnych miejscach. Wiele osób rozważa w takich sytuacjach podajniki do karmy. Jednak w przypadku awarii czy braku prądu kot będzie pozbawiony jedzenia, co bardoz niekorzystnie odbije się na jego zdrowiu.

Zostaw kota u przyjaciela

Jeśli nie ma nikogo w pobliżu, który może iść do domu i karmić kota na co dzień, być może jest ktoś, kto nie miałby nic przeciwko biorąc je na kilka dni (lub tygodni). Byłoby wspaniale, gdyby znajomy / przyjaciel znał koty i, jeśli to możliwe, żeby nie miał własnych zwierząt domowych.

Zabierz je ze sobą

Nikt nie zna kot lepiej niż Ty sam i nikt się nim lepiej ie zajmie. Jeśli uważasz, że Twój kot dobrze zniesie podróż – zabierz go ze sobą.

Koty jednak posiadają pewną rutynę i mogą źle odebrać zmianę miejsca.

Tak więc generalnie dla kotów najlepsze są takie opcje:

Najlepszym rozwiązaniem dla kotów jest umożliwienie im pozostania we własnym domu. Z tą opcją są trzy możliwe rozwiązania w zakresie opieki nad kotami.

  1. Catsitter. Catsitter odwiedza Twoje mieszkanie i w Twoim imieniu karmi i poi kota raz lub kilka razy dziennie. Sprawdza też, czy wszystko jest w porządku. Gdy wybierasz tę opcję sprawdź, czy catsitter jest prawdziwym miłośnikiem kotów i wypełnia zalecenia klientów. Zapytaj o referencje poprzednich klientów. Spotkaj się, by zobaczyć jak wchodzi w interakcje z kotem.
  2. Hotel dla kotów. Ta opcja stoi pod znakiem zapytania jeśli chodzi o emocje kota – kot cierpi ze względu na rozdzielenie lub najzwyczajniej się boi. Jednak jest to dobre rozwiązanie dla kotów o specjalnych potrzebach, wymagających np. podawania leków o stałych potrzebach czy stałej opieki i monitorowania stanu zdrowia. Sprawdź opinie o hotelu!
  3. Przyjaciel. Nie lekceważ przyjaciół, którzy byliby gotowi pomóc. Pamiętaj, że dzięki przyjaciołom możesz tez zaoszczędzić pieniądze. Przyjaciel może też mieszkać u Ciebie na czas Twojego wyjazdu. Jeśli twoi przyjaciele mają koty, to przysługę można odwzajemnić.