Zakaz dla holenderskiego hodowcy

  • Reading time:2 mins read

Hodowca perskich kotów wystawowych musi natychmiast zaprzestać hodowli persów o krótkiej pysku. W odpowiedzi na wniosek Dier&Recht o egzekwowanie prawa, holenderski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności i Produktów Konsumenckich (NVWA) stwierdził, że hodowca ten narusza prawo, hodując koty o krótkich pyskach.

Najkrótsze pyski wygrywają nagrody

Pers peke face ma wyjątkowo krótką czaszkę, miłośnicy tej rasy uwielbiają „uroczy” krótki pysk. Jednak ten nienaturalny wygląd powoduje poważne problemy zdrowotne, takie jak choroby oczu, problemy z zębami, chroniczną duszność i problemy z porodem. Hodowla tych zwierząt była zakazana przez lata, ale nadal była tolerowana. Te niezdrowe zwierzęta nadal zdobywają wiele nagród na wystawach kotów.

Całkowity zakaz hodowli

Złożyliśmy wniosek egzekucyjny przeciwko hodowcy nagradzanych kotów wystawowych. Zdjęcia na jej stronie internetowej przedstawiały kocięta zezowate, z zatkanymi nozdrzami i innymi schorzeniami fizycznymi.

Podczas inspekcji NVWA ustaliła, że ​​pyski wszystkich dziewięciu zwierząt rodzicielskich są zbyt krótkie, aby można było je rozmnażać. Hodowca otrzymał wówczas nakaz grożący karą. Za kolejne naruszenie może zostać nałożona wysoka grzywna.

Sygnał dla świata show

Od lat opowiadamy się za jasnymi zasadami i minimalną długością kocich pysków. Na szczęście coraz większą uwagę zwraca się na liczne problemy zdrowotne zwierząt, które mają za krótki pysk. Zakaz hodowli tego hodowcy pokazowego to ważny sygnał dla świata wystaw: przestań hodować niezdrowe zwierzęta!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.