Wystawa w Piasecznie 11-12.01.2020

  • Reading time:4 mins read

W dniach 11-12 stycznia 2020 roku uczestniczyliśmy w Międzynarodowej Wystawie Kotów organizowanej przez IBSCC (International British Shorthair Cat Club).

Wystawa organizowana była w tematyce baśni z 1001 nocy.

Na wystawę do Piaseczna pojechaliśmy z naszym kocurkiem z miotu “C” – Cardamonem. Cardamon brał już udział w wystawie w grudniu, zdobył 2 nocy bardzo dobre oraz 2 nominacje wraz ze swoim rodzeństwem. Tym razem wybraliśmy pojedynczego kociaka, by reprezentował całą hodowlę.

Koty reprezentowane były przez różne rasy, a także odmiany kolorystyczne. Naszą rasę reprezentowały tym razem aż 2 koty. Na wystawie pojawił się również kot perski. Stąd była to dla nas wystawa pod wieloma względami wyjątkowa.

W sobotę Cardamon został oceniony przez 2 sędziów:

  • Panią Vija Klucniece
  • Panią Elena Fedorenko

Obie Panie były zachwycone kociakiem, w wielu punktach oceny było podkreślone iż kociak ma cechy “excellent”, a kondycja jest “show” i “excellent” zaś ogólnie “nice boy”.

Pani sędzia Elena Fedorenko była tak miła, że doceniła naszego Cardamona i dała mu nominacje do najlepszego kota czyli NOM BIS.

Podczas Best in Show Cardamon przegrał z kotem rasy selkirk rex. Dla nas jednak było już wyróżnieniem, iż dostał nominację.

W niedzielę uczestniczyliśmy wpierw w ringu kociąt. Polega to na tym, iż do tzw. ringu trafia 10 kociaków i sędzia ocenia, które z kociąt najbardziej odpowiada wzorcowi rasy. Nasz Cardamon zajął miejsce 4/10. To olbrzymi sukces! Szczególnym wyróżnieniem dla nas było to, iż Pani Sędzia podkreśliła iż rasa kotów egzotycznych jest mało popularna, więc docenia nasze starania i chciałaby docenić prace hodowcy, który pokazuje kota na wystawach.

Następnie trafiliśmy do Pani sędzi Olga Gruzd. Tu snów było wiele zachwytów i “pretty kitten” (czyżby nawiązanie do nazwy naszej hodowli Pritikiti?? )  jako ogólne wrażenie. Od Pani sędzi również dostaliśmy nominację do najlepszego kota wystawy – NOM BIS.

I wreszcie nadeszły tak zwane BIS-y. Czyli wybór najlepszych kotów wystawy. Wybiera się koty w poszczególnych kategoriach. Zaproszono więc mnie z kociakiem w kategorii KITTEN.


Na ring wyszłam z innymi kotami, które również się prezentowały. Wybrano mojego. Pozostał do tak zwanego “porównania”. Dzięki temu porównaniu Cardamon wygrał BOB I – czyli Najlepszy z najlepszych.

Byłam strasznie ucieszona, gdyż dostałam przepiękną rozetę i uważałam to za wielkie wyróżnienie. Pobiegłam więc z Cardamonem do jego klatki wystawowej, myśląc że to koniec i … słyszę, że mnie znów wywołują 🙂

Okazało się, że tym razem mój kot znów proszony jest do porównania z innymi i tym razem wygrał BIS – BEST IN SHOW KITTEN czyli Najlepszy kot wystawy w kategorii kociak. I Puchar w moje ręce oraz kolejna piękna rozeta!!!!

To był wspaniały weekend!

Bardzo dziękujemy organizatorom – klubowi IBSCC za wystawę, wspaniałą atmosferę. Dziękujemy sędziom za oceny i cudowne prowadzenie ringu.

Dziękujemy za miłe spotkania starych Znajomych i Przyjaciół. Miło nam było poznać nowe osoby.

Dziękujemy również za odwiedziny i za wszelkie pytania, które zadano nam, jako hodowcom.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.