SANDEZIA® 4in1 DEODORIZER

  • Reading time:5 mins read

Kuweta to bardzo strategiczne miejsce zarówno dla samego kota, jak i dla jego właściciela.

 

Kilka dni temu zamieściłam ocenę innego pochłaniacza zapachów kuwetowych firmy Inodorina Deo Littera. Jak pisałam nie do końca mnie on zachwycił, gdyż nie spełniał moich oczekiwań jako hodowcy.

Dziś opisze jak w roli pochłaniacza zapachów z kuwety spełnia się produkt firmy Sandezia.

Przyznam, że na produkt trafiłam przypadkiem, gdy poszukiwałam pochłaniaczy zapachów do kuwet, a także żwirków dla moich kotów. Jak sami wiecie – żwirki idą w hodowli tonami.. Co więcej, w przypadku większej ilości kotów w hodowli ważna jest dbałość o równowagę biologiczną, a więc o to, by nie rozprzestrzeniały się grzyby, bakterie i wirusy.

Pisałam więc, że produkt firmy Inodorina zawiódł tu na całej linii, niestety nie nadaje się do tego, gdyż prócz pochłaniacza zapachów właściwie żadnej roli nie spełnia.

 

I tu ruszył do boju 4 in 1 Deodorizer 😉

Producent zachwala produkt:

  • Jest Idealny do żwirków zapachowych i bezzapachowych.
  • Współpracuje ze żwirkami bentonitowymisilikonowymi jak i z pelletem.
  • Jest neutralny dla zwierząt jak i domowników.
  • Pomaga w leczeniu problemów skórnych
  • Zapewnia ochronę przed pasożytami zewnętrznymi i wewnętrznymi

Skład: składniki mineralne, kompozycja zapachowo- dezodorująca.
Substancja czynna: tosylochloramid sodu 0,25g/100g.

Poszukałam dalej co oznacza “tosylochloramid sodu” i czy będzie bezpieczny dla naszych kotów.

I jak najbardziej.

Zachwalana przez producenta sucha dezynfekcja polega na tym, że środek nie wymaga rozcieńczania i może być bezpośrednio nanoszony na dezynfekowane powierzchnie. Jeśli będzie to wilgoć, np. mocz zwierząt, wtedy wytworzy się odpowiedni roztwór i preparat działa prawidłowo.

Aby sprawdzić, czy dany produkt jest bezpieczny dla naszych zwierząt wystarczy znaleźć go w Wykazie Produktów Biobójczych.

Preparaty SANDEZIA są wytwarzane z najwyższej jakości składników mineralnych. Ponadto są oparte na innowacyjnej recepturze specjalnie dostosowanej dla poszczególnych grup zwierząt. Uzyskały również pozytywną ocenę i atest zakładu Toksykologii i Oceny Ryzyka – Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie Nr PZH/HT-3298/2017.

“SANDEZIA® 4in1 DEODORIZER to preparat przeznaczony dla KOTÓW,
który perfekcyjnie pochłania i neutralizuje nieprzyjemne zapachy wydobywające się z kuwety.
Zapewnia BEZPIECZEŃSTWO i MAKSMALNĄ OCHRONĘ przed bakteriami, wirusami, pasożytami i grzybami. Zapobiega przekształceniu się mocznika w amoniak, który wywołuje choroby dróg oddechowych i powoduje nieprzyjemny zapach. Dzięki silnej absorpcji produkt wydłuża żywotność żwirku poprzez zwiększenie jego chłonności. Preparat jest wysoce wydajny, dzięki skoncentrowanym i optymalnie dobranym składnikom mineralnym. Wystarcza aż do 20 wymian żwirku. Olejki eteryczne zawarte w preparacie aromatyzują i odświeżają kuwetę.

Wysyp równomiernie niewielką ilość (około 20g ≈ 2 płaskie łyżki stołowe) preparatu na dno kuwety i uzupełnij żwirkiem.

Można również posypywać powierzchnię żwirku neutralizatorem SANDEZIA® 4in1 DEODORIZER. Aby produkt nie rozniósł się na kocich łapkach poza kuwetę, nasyp dodatkowo cienką warstwę żwirku na preparat.”

 

Podobny produkt oferuje AGRISAN, który również stosowałam w mojej hodowli, ale w zapachu jest bardzo drażniący i mam wrażenie, że kotom mimo stosowania niewielkiej ilości proszku do kuwety – jednak zapach przeszkadza. Poza tym Proszek Agrisan jest jakby zbity i trudniej posypuje się nim żwirek. Możliwe, że to kwestia wielkości otworów w wieczku.

Proszek SANDEZIA® 4in1 DEODORIZER  wsypałam na dół kuwety:

Proszek się nie pyli, a po dosypaniu żwirku – bardzo dobrze się rozprowadził.

Koty zaakceptowały go bardzo dobrze, chętnie korzystają z kuwety i mimo, że żwirek nie był wymieniony już tydzień – traktują go jak świeży.

 

Aby zapoznać się z produktami firmy zapraszam Was na stronę Sandezia Cats.

Zachęcamy do zakupów dla kota w sklepie internetowym Zooplus.

Z naszym zaproszeniem https://www.zooplus.pl/invitations/Maria.Brzeska/1 otrzymacie Państwo kupon powitalny na 10%

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.