Transporter Pratiko Metal 1 Caninfel – Test

Każdy z nas staje przed dylematem jaki transporter wybrać dla podopiecznego.

Transporter to przecież nie tylko szpan, ale przede wszystkim bezpieczeństwo dla naszego kota. Wozimy w nim bowiem kota do weterynarza, na wakacje, na wystawy.. Musi więc spełniać wiele funkcji:

  • zmniejszać / ograniczać / eliminować ryzyko kota podczas podróży
  • ograniczać ryzyko wypadku podczas jazdy samochodem
  • transporter może również służyć jako posłanie (koty bardzo lubią zabudowane budki)

 

Czy istnieje transporter idealny?

Yvetka mieszka z nami prawie 19 lat i te 19 lat to różne przemyślenia na temat transportu kota, transporterów oraz ich wyboru. Według mnie idealny transporter powinien spełniać następujące cechy:

  • Jest wykonany z solidnego tworzywa, odpornego na drapanie i gryzienie.
  • Uchwyty są stabilnie przytwierdzone.
  • Zamykanie drzwi jest bezpieczne.
  • Jest łatwy w czyszczeniu.
  • Zapewnia wystarczającą cyrkulację powietrza.
  • Ma jak najmniejszy ciężar własny.
  • Nie stwarza niebezpieczeństwa skaleczenia dla kota.

Transporter Canifel – pierwsze wrażenie

Do testów otrzymaliśmy transporter plastikowo – metalowy Pratiko Metal 1 Caninfel.

Po pierwsze: transporter jest plastikowo – metalowy, a więc większość transportera jest metalowa, a jedynie kratka zamykająca jest metalowa.

image1-scaled-e1581769675419-291x300 Transporter Pratiko Metal 1 Caninfel - TestTransporter przychodzi do nas złożony. Musimy składać go sami, ale składanie jest intuicyjne, bardzo proste. Do transportera dołączone są zamknięcia, które musimy również sami założyć.

Sam transporter jest kompaktowy, w całości z plastiku, nie ma oddzielnej rączki – wydaje mi się to rozwiązaniem bardzo dobrym.

Po złożeniu porównałam wagę – transporter Canifel jest lżejszy! Waży jedynie 1,42 kg!!! Pamiętajcie, przy noszeniu kota ma to duże znaczenie!

Transporter Canifel jest bardzo solidnie wykonany. Drzwiczki dodatkowo mają bardzo ciekawe rozwiązanie, a mianowicie przy zamykaniu mają dodatkowa jakby blokadę, czyli przy zamykaniu drzwiczek trzeba zwrócić uwagę na “klik”. Chroni to je przed samootwieraniem, przypadkowym otwieraniem i otwieraniem przez sprytnego kota. Nasz poprzedni transporter miał zamknięcie jedynie poprzez przekręcenie jakby “kluczyków”, co nie dawało tej blokady.

Wymiary transportera to 8×31,5×33 cm. Jest to idealny wymiar na normalnego, dorosłego kota. Obecnie przewoziłam w nim kotkę w ciąży. Przyznam jednak, że na przewożenie kotki z miotem będzie już za mały (ale na to mam już specjalny, wielki transporter).

 

 

IMG_0506-300x229 Transporter Pratiko Metal 1 Caninfel - Test

Nasza opinia transportera Pratiko Metal 1 Caninfel

Przede wszystkim transporter jest LEKKI. To bardzo ważne, gdy nosi się kociaka do weterynarza, na wystawę itp. a nie ma się samochodu lub od samochodu jest daleko.

Transporter jest PROSTY. Transporter jako taki nie musi mieć udziwnień, wodotrysków itp. Ma być prosty i bezpieczny. I ten taki jest.

Transporter jest ODPOWIEDNIEJ WIELKOŚCI. Nasz transporter jest dla 1 kota – spokojnie wchodzi do niego również Salem. Nie jest mu tam ciasno 🙂

Transporter łatwo się otwiera, zamyka. To bardzo ważna rzecz. W niektórych momentach musimy szybko włożyć kota do transportera i szybko transporter zamknąć. Dlatego transporter musi być poręczny i wygodny.

Transporter posiada duże otwory do cyrkulacji powietrza – to rzeczywiście w porównaniu z poprzednim naszym transporterem jest lepiej rozwiązane. Otwory są większe, kot może swobodnie oddychać.

Do transportera możemy przyczepić pasek. Paska nie ma co prawda w zestawie, ale jest to dobre rozwiązanie, by nie dźwigać kota z transporterem.

Minusy transportera Canifel

Transporter ma 1 minus:

Uchwyt na pasy bezpieczeństwa – jeśli wozimy kota samochodem musi być.

Niestety ten transporter tego nie posiada. Nasze koty muszą być w samochodzie bezpieczne. Mam jednak nadzieję, że producent weźmie pod uwagę naszą opinie i wdroży do produkcji transportery bezpieczniejsze dla zwierząt.

 

Ogólne podsumowanie

Przyznam,, że transporter bardzo mi się podoba. Dziś kolejny raz go używałam. Jest bardzo wygodny, stabilny. Z pełną odpowiedzialnością moge go polecić i dla Waszych kotów.

 

Zapraszam Was do sklepu Canifel, gdzie znajdziecie ten transporter, ale też i wiele innych produktów.

 

Dziękujemy firmie Canifel za przekazanie transportera do testów i recenzji.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *