Oczyszczacz powietrza a koty

  • Reading time:10 mins read

Oczyszczacze powietrza dla zwierząt to specjalnie zaprojektowane urządzenia mające na celu poprawę jakości powietrza w pomieszczeniach, w których przebywają zwierzęta domowe. Te urządzenia skupiają się na eliminacji alergenów, kurzu, roztoczy, zarodników pleśni i innych zanieczyszczeń, które mogą wpływać na zdrowie zwierząt oraz ich właścicieli. Oto kilka cech i funkcji, które często są uwzględniane w oczyszczaczach powietrza dla zwierząt:

  1. Filtracja wieloetapowa: Oczyszczacze powietrza dla zwierząt zazwyczaj wyposażone są w zaawansowane systemy filtracji, obejmujące filtry HEPA, węglowe i prefiltracyjne. Filtry HEPA są skuteczne w usuwaniu mikroskopijnych cząstek, takich jak alergeny zwierzęce, pyłki i roztocza.
  2. Aktywna eliminacja zapachów: Niektóre oczyszczacze powietrza dla zwierząt posiadają specjalne filtry węglowe, które pomagają w redukcji nieprzyjemnych zapachów pochodzących od zwierząt, takich jak zapach moczu czy sierści.
  3. Cicha praca: Zwierzęta domowe często są bardziej wrażliwe na dźwięki, dlatego oczyszczacze powietrza dla zwierząt są projektowane z myślą o cichej pracy, aby nie przeszkadzać zwierzętom.
  4. Bezpieczny dla zwierząt: Materiały użyte do produkcji oczyszczaczy powietrza dla zwierząt są zazwyczaj bezpieczne dla zdrowia zwierząt, a konstrukcja urządzenia jest tak zaplanowana, aby nie było miejsc, gdzie zwierzęta mogłyby wejść i zaszkodzić sobie.
  5. Monitorowanie jakości powietrza: Niektóre nowoczesne oczyszczacze powietrza dla zwierząt posiadają czujniki monitorujące jakość powietrza. Dzięki temu właściciele mogą śledzić, jakie zanieczyszczenia są obecne w danym pomieszczeniu.
  6. Funkcje zdalne: Niektóre oczyszczacze powietrza dla zwierząt oferują zdalne sterowanie za pomocą smartfonów lub innych urządzeń, co pozwala na łatwe dostosowanie ustawień nawet wtedy, gdy właściciel nie jest w domu.

W naszej hodowli właśnie stanął oczyszczacz Hoover Air Purifier 700.

Opowiemy Wam o nim.

Głównym zadaniem oczyszczacza jest eliminacja zanieczyszczeń. Ten eliminuje aż do 99,7% wirusów, bakterii, cząsteczek smogu i alergenów. Posiada filtr HEPA.

Oczyszczacz powietrza marki Hoover wyposażony jest w cylindryczny, zintegrowany filtr powietrza 3w1, w którego skład wchodzą:

  • Filtr wstępny – oczyszczający powietrze z kurzu, sierści oraz innych zanieczyszczeń o większych rozmiarach.
  • Filtr HEPA – wychwytujący pyły zawieszone PM1,0, PM2,5, PM10 oraz inne drobne cząsteczki stałe, w tym pyłki roślinne i pozostałe alergeny, wiele bakterii i wirusów,
  • Filtr węglowy – odpowiedzialny za pochłanianie szkodliwych gazów, do których zaliczyć można formaldehyd i resztę LZO, a także za eliminację nieprzyjemnych zapachów,

Ciekawym rozwiązaniem jest wbudowany dyfuzor. Możemy dzięki niemu rozpylać olejki eteryczne. Inną opcją jest rozpylanie probiotyków, co może być szczególnie interesujące w hodowli kotów.

Oczywiście jak wiele oczyszczaczy, urządzenie jest sterowane aplikacją.

Urządzenie stoi już u nas parę tygodni. Rzeczywiście mamy wrażenie, że powietrze jest czystsze, bardzo fajny jest zapach rozpylany w powietrzy. Nie jest duszący.

Korzystanie z oczyszczacza powietrza to prosty sposób na łatwiejsze radzenie sobie z alergenami w domu. Usuwają z powietrza drobne cząsteczki wywołujące alergię, takie jak pyłki, kurz i sierść zwierząt domowych, tworząc bardziej neutralne środowisko, które pomaga zmniejszyć objawy.

KORZYSTANIE Z APLIKACJI HON Z H-PURIFIER

Aplikacja hOn umożliwia sterowanie szeroką gamą produktów Hoover za pomocą smartfona. Jeśli jeszcze z niego nie korzystasz, musisz go pobrać i założyć konto. Jest to proste i zajmuje tylko kilka minut. Gdy to zrobisz, aplikacja przeprowadzi Cię przez proces łączenia się z siecią Wi-Fi i parowania z produktem. Po raz kolejny okazało się, że jest to proste i szybkie.

Po sparowaniu oczyszczacza powietrza z aplikacją można nim sterować za pośrednictwem panelu sterowania „wewnętrznego”. Oznacza to, że nie musisz znajdować się w pobliżu urządzenia, aby zmienić sterowanie – nie musisz nawet znajdować się w tym samym pomieszczeniu, ponieważ wszystko odbywa się za pośrednictwem Wi-Fi.

OBSŁUGA OCZYSZCZACZA POWIETRZA HOOVER

Po włączeniu H-Purifier analizuje jakość powietrza i zapala pierścień LED na panelu sterowania. Zielony oznacza dobrą jakość powietrza, żółty umiarkowaną, pomarańczowy złą, a czerwony złą. Urządzenie następnie przechodzi w tryb automatyczny i rozpoczyna oczyszczanie powietrza.

aż wszystko odbywa się za pośrednictwem Wi-Fi.

TRYB AUTOMATYCZNY & TRYB MAKSYMALNY

Przez większość czasu używamy H-Purifier w trybie Auto. Jest to opcja „włącz i zapomnij”, która wymaga wysiłku w zakresie zarządzania jakością powietrza w pomieszczeniu.

W trybie Auto prędkość wentylatora jest dostosowywana do jakości powietrza, co gwarantuje optymalny poziom oczyszczenia. Przetestowaliśmy to, używając aerozolu w pomieszczeniu; to szybko spowodowało, że urządzenie uzyskało większą prędkość wentylatora.

Po 30 minutach urządzenie przechodzi w tryb Eco, który wstrzymuje oczyszczanie i monitoruje jakość powietrza, a następnie włącza się ponownie w razie potrzeby. Jest to świetna funkcja, ponieważ pozwala zaoszczędzić zużycie energii i oznacza, że ​​jeśli zapomnisz ją wyłączyć, nie będzie działać bez końca.

Możesz także przełączyć się na tryb Max, aby uzyskać potężne wzmocnienie. Jest to bardzo przydatna funkcja, gdy objawy alergii są nasilone i trzeba szybko stworzyć neutralne środowisko. Używamy go również w naszej kuchni, aby poradzić sobie z zapachami kuchennymi; przydało się to bardzo, gdy mieliśmy poważny incydent z przypalonym tostem!

TRYB UŚPIENIA

Ten tryb jest fantastyczny, jeśli cierpisz na alergie, które nie pozwalają Ci zasnąć w nocy. W trybie uśpienia oczyszczacz H-Purifier działa przy najniższym ustawieniu cichej mocy – i jest naprawdę bardzo cicho. Mam trudności z zasypianiem, jeśli w pomieszczeniu panuje hałas, ale włączenie H-Purifier w trybie uśpienia nigdy nie stanowiło problemu.

TRYB ALERGII NA PYŁKI

Tę funkcję można aktywować wyłącznie za pośrednictwem aplikacji hOn i działa ona wyłącznie w trybie automatycznym.

Musisz skonfigurować profil alergiczny w aplikacji, odpowiadając na kilka pytań, które potwierdzają wyzwalacze alergenów. Aplikacja będzie następnie w sposób ciągły monitorować stężenie pyłków i automatycznie uruchamia urządzenie, aby zmaksymalizować wydajność wychwytywania pyłków.

Jeśli lampka alergii na pyłki na panelu sterowania świeci się na biało, na zewnątrz nie ma ryzyka alergii na pyłki. Jeśli zmieni kolor na żółty, oznacza to, że aplikacja wykryła ryzyko wystąpienia pyłków i odpowiednio dostosowuje działanie.

W tym trybie monitorowany jest również poziom zanieczyszczenia powietrza na zewnątrz.

CZUJNIK TLENKU WĘGLA

H-Purifier monitoruje również powietrze pod kątem tlenku węgla – to fajna funkcja dodatkowa, której nie spodziewałam się po oczyszczaczu powietrza. Jeśli wszystko jest w porządku, dioda LED alarmu CO świeci na zielono. Jeśli wykryje CO2, rozlegnie się alarm, a przycisk alarmu CO i pierścień LED będą migać na czerwono. Dla spokoju ducha możesz sprawdzić działanie, naciskając i przytrzymując przycisk przez trzy sekundy.

To akurat w naszym przypadku nie zawsze działa – koty kilka razy uruchomiły czujnik próbując położyć się na oczyszczaczu 🙂

Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych opinii na temat innych oczyszczaczy powietrza, które macie u siebie w domu.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.