Jak koty okazują swoją miłość do człowieka?

 • Reading time:6 mins read

Sposób, w jaki koty okazują miłość, różni się od sposobu, w jaki robią to ludzie. Koty okazują miłość i przywiązanie, mrucząc, pomrukując i przewracając się na grzbiet. W świecie kotów istnieje wiele sposobów wyrażania siebie, w tym 12 przejawów miłości.

Oto: 14 sposobów, w jakie koty okazują swoją miłość

 • 01 z 12 Mruczenie Najbardziej oczywistym i powszechnym sposobem, w jaki koty okazują swoje szczęście i miłość, jest mruczenie. Wydaje się, że koty mają w sobie specjalny mały silnik, który uruchamia się, gdy są zrelaksowane i cieszą się czymś. Często słyszysz ten dudniący, wibrujący dźwięk podczas głaskania kota. Mruczenie może również oznaczać, że twój kot jest zdenerwowany, ale nie jest to tak powszechne. 
 • 02 z 12 Tarzanie się Dzieci mają tendencję do rzucania się na ziemię i tarzania się podczas napadu złości, ale kiedy twój kot to robi, oznacza to, że jest podekscytowany, że cię widzą. Koty mogą podejść lub podbiec do ciebie i rzucić się na ziemię i zacząć się tarzać. Jest to pełne miłości powitanie i oznacza, że ​​chce twojej uwagi, zwłaszcza jeśli pokazuje ci swój brzuch.
 • 03 z 12 Ocieranie się  Ocieranie się ma miejsce, gdy twój kot ociera się policzkami o ciebie lub przedmiot, uderza cię czołem lub ociera się o ciebie głową. To sposób, w jaki twój kot zostawia na tobie swój zapach, oznaczając swoje terytorium. Koty robią to, gdy coś lub kogoś kochają. Mogą ćwiczyć ocieranie się na innych zwierzętach domowych lub swoich ulubionych ludziach.
 • 04 z 12 Drapanie Drapanie pozostawia zarówno zapachowe, jak i wizualne ślady własności przez kota. Zwróć uwagę, gdzie twój kot najbardziej się drapie. Obszary najważniejsze dla kota są często związane z właścicielem. 
 • 05 z 12 Ugniatanie  Ugniatanie nawiązuje do dzieciństwa kota. Łapy kociąt ugniatają piersi kotki, aby wywołać wydzielanie mleka. Dorosłe koty kontynuują to zachowanie, gdy czują się najbardziej zrelaksowane, zadowolone i kochane. Często dzieje się tak, gdy są głaskane na kolanach właściciela. Pomyśl o ugniataniu jako wyraźnym wyrazie uwielbienia.
 • 06 z 12 Polowanie i podarowanie zdobyczy Koty są urocze, ale wciąż są małymi mięsożercami, którzy mają instynkt łowiecki. Koty mogą łapać wszystko, od zabawek po myszy, i często dzielą się swoją zdobyczą z tymi, których kochają. Koty, które dają ci zdobycz, zasługują na pochwałę. Nie przynieśli by tych specjalnych prezentów, gdyby cię nie kochali.
 • 07 z 12 Gra Kocięta bawią się z czystej przyjemności, a ich ulubionym towarzyszem zabaw jest zwykle zaufany i kochany towarzysz. Niektóre koty same inicjują zabawę, do innych trzeba podejść i zacząć się bawić. 
 • 08 z 12 Sen Koty zazwyczaj śpią do 16 godzin dziennie. Ponieważ są najbardziej narażeni podczas snu, miejsce, które Twój kot wybierze na drzemkę, musi być bezpieczne i zaufane. Nie ma większego miłosnego komplementu niż kot wybierający twoje kolana jako ulubione miejsce do spania.
 • 09 z 12 kochające oczy Oczy kotka są proporcjonalnie duże. Jako takie, kocie oczy są ważnymi zasobami dla przetrwania, ale są niezwykle wrażliwe. Koty, które zbliżają twarze i szeroko otwarte oczy do człowieka, wyrażają wielkie zaufanie i miłość. Powolne „ mrugnięcie okiem ” z drugiego końca pokoju jest uważane za koci pocałunek.
 • 10 z 12 Postawa ogona Jeśli kiedykolwiek głaskałeś kota, prawdopodobnie spotkałeś się ze szczególnym unoszeniem tyłu kota , która zachęca do zwrócenia szczególnej uwagi na podstawę ogona. Koty uwielbiają drapanie tego obszaru ciała. Używają również wyprostowanych ogonów, aby zasygnalizować swoją miłość. Kiedy kot podchodzi do ciebie z ogonem trzymanym prosto do góry i lekko przechylonym końcem, jest to oznaką miłości. Kot, który trzyma tylną część swojego ciała na twojej twarzy, również pokazuje oznakę uczucia. Kocięta pozdrawiają matkę machając z szacunkiem ogonami, a dorosłe koty kontynuują to zachowanie w stosunku do swoich ulubieńców.
 • 11 z 12Miauczenie Koty rzadko miauczą na inne koty. Zazwyczaj tylko kocięta miauczą do swoich matek i jako dorosłe wyrastają z tego nawyku. Twój dorosły kot używa tych odgłosów specjalnie do interakcji z ludźmi. Podobnie jak my, koty nie „rozmawiają” z ludźmi, których nie lubią, więc nawet jeśli twój kot dręczy cię mnóstwem miauczenia, pamiętaj, że wchodzi w interakcje z tobą z miłości.
 • 12 z 12 Lizanie Koty spędzają ogromną ilość czasu na samopielęgnacji , a przyjazne koty również pielęgnują się nawzajem. Koty, które pielęgnują swoich ulubieńców , liżąc ich skórę lub sierść, a nawet skubiąc lub ssąc ich ubranie, okazują wielkie przywiązanie. Rozprzestrzenia to znajomy zapach i pomaga zaznaczyć ich osobę jako ważną część grupy rodzinnej.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.