Whole prey i gotowa karma

  • Reading time:3 mins read

Whole prey, czyli tłumacząc z angielskiego cała ofiara, to rodzaj diety, w którym podajemy kotu do jedzenia ofiary, które upolowałby w naturze. Podaje się całe tuszki takie jak np. ptaki, gryzonie czy niektóre ryby.

Na rynku dostępne są karmówki w postaci: kurczaków jednodniowych, szczurów karmowych, myszy karmowych, przepiórek, perliczek, bażantów oraz tak jak już wspomniałem niektórych ryb. W przypadku ryb ważne, aby to były ryby bez tiaminazy i triox, czyli takie jak np. łosoś czy dorsz.

Ofiary podajemy oczywiście martwe, uśmiercone wcześniej w humanitarny sposób. W diecie whole prey, jak i w żadnej innej nie wykorzystujemy do skarmiania żywych zwierząt.

Jak karmić whole prey?

Posiłek w przypadku tej diety jest oczywiście podawany w formie surowej. Podajemy całą tuszkę małego zwierzęcia razem z wszystkimi wnętrznościami oraz kośćmi.

Niestety same tuszki ofiar to nie wszystko. Zwierzęta karmowe, które możemy zakupić, są zwierzętami hodowlanymi. Z racji tego nie są to zwierzęta dziko żyjące i żywiące się tym, co w naturze, a są karmione po prostu odpowiednimi mieszankami paszowymi. W wyniku tego ich skład nie jest w 100% kompletny dla zapotrzebowań kota. W przypadku diety whole prey oprócz podawania całych tusz ofiar, musimy uzupełniać dietę żółtkami jaj, witaminą E oraz kwasami Omega 3 w postaci np. oleju z łososia.

Podobnie jak w przypadku diety BARF, tak samo w diecie whole prey wskazana jest różnorodność. Nie powinniśmy kotu podawać tylko i wyłącznie samych myszek, a powinno znaleźć się tu również ptactwo oraz ryby.

Whole prey może również stanowić dodatek do diety BARF.

A co jeśli nie widzę siebie w karmiciela whole prey?

No i tu właśnie przychodzi nam na pomoc Oh cat i Cała mysz w soczystej wołowinie – Mysz w puszce oraz Cała mysz w soczystym kurczaku. 

Zapach: wyraźniejszy i mocniejszy niż inne karmy. Koty jednak były wyraźnie zainteresowane i zaciekawione, cóż to nowego mają na miseczce.

Skład:

Skład: wołowina (mięso mięśniowe przednia część), cała dwudniowa mysz, naturalne soki albo: mięso mięśniowe z kurczaka (90% pierś, 10% udo), cała dwudniowa mysz, naturalne soki

Składniki analityczne: białko surowe 13%, tłuszcz surowy 6%, włókno surowe 0,5%, popiół  surowy 2,5%, wilgotność 75%

Dodatki: tauryna 1000mg/kg

Ocena karmy

W karmie jest nieco za dużo białka (52%, optymalna zawartość to 25-45%). Idealna zawartość tłuszczu (10-30%), Karma ma niską zawartość węglowodanów w suchej masie.

Dodatek myszy powoduje, że 1 posiłek jest dość bogaty w taurynę, bardzo ważną dla kota. Bark jednak konkretnych informacji co do zawartości witamin powoduje, że dawałabym te puszki jako bardziej karmę filetową.

Ogólnie karmę bardzo polecamy!

Zapraszamy na stronę firmy Oh Cat, gdzie znajdziecie sporo innych ciekawych produktów dla kotów !