FAQ – zanim kupisz kota u nas

Kociaki z hodowli Pritikiti

Koty w naszej hodowli:
  • Kochodzą od zdrowych, silnych rodziców i prowadzą harmonijne, spokojne życie, co gwarantuje dużą odporność i brak chorób genetycznych.
  • Zostały wybrane, aby przyczynić się do rozwoju pięknych cech rasy. Poprzez staranne krycie uzupełniamy cechy naszych kotów, aby osiągnąć ideał rasy perskiej i egzotycznej.
  • Żyją w otoczeniu uczucia i uwagi, co przekłada się na ich harmonijną i radosną naturę oraz łatwość budowania przyjaznych relacji z ludźmi.
  • Karmione są specjalną karmą dla kotów najwyższej jakości, gwarantującą siłę i witalność przed, w trakcie i po ciąży.
  • Są wolne od chorób wirusowych i genetycznych, które mogłyby zostać przeniesione na inne pokolenia.
Nasza roczna liczba miotów jest ograniczona, ponieważ szanujemy wypoczynek i zdrowie naszych kotek, dając im czas, uwagę i pieszczoty, których potrzebują. Nasze koty mają mioty tylko raz w roku, ewentualnie trzy razy na dwa lata.
Nie jesteśmy sklepem ze zwierzętami, nie jesteśmy tradycyjną wylęgarnią. Jesteśmy wspólną rodziną, która hobbystycznie poświęca się hodowli kotów perskich i egzotycznych w naszym domu. Dlatego tylko rodziny, które zdecydowały się na nasze kocięta mogą nas odwiedzać, aby spotkać się z przyszłym członkiem rodziny. W ten sposób staramy się zachować intymność, unikając stresowania naszych kotów i chroniąc delikatny stan zdrowia nowonarodzonych kociąt. Podczas pandemii COVID-19 podjęliśmy środki restrykcyjne i odwiedzający mogą nie zostać wpuszczeni.
Zastrzegamy sobie prawo wyboru przyszłej rodziny naszych kociąt. Ważne jest, abyśmy wiedzieli, że kocięta będą zadbane, ich potrzeby będą szanowane i otrzymają miłość, której potrzebują. Dlatego prosimy o przestrzeganie minimalnych gwarancji dla kota:
  • Kot będzie cieszył się miłością i troską przez całe życie, a jego potrzeby nie będą ignorowane.
  • Kot będzie uczestniczył w codziennym życiu rodziny, dzieląc łóżko w domu. Nigdy nie będzie żył zamknięty w pokojach, klatkach ani na zewnątrz.
  • Kot będzie podlegał regularnym kontrolom weterynaryjnym, a jeśli to konieczne, opiece lekarskiej.
  • Kot będzie odpowiednio karmiony wysokiej jakości karmą i utrzymywany w odpowiednich warunkach higienicznych.
  • Jeśli rodzina ma dzieci, zostanie nauczona, aby traktować kota z miłością i szacunkiem.
Nie wysyłamy kociąt kurierem, a poza tym lubimy poznawać nową rodzinę. Jeśli odległość uniemożliwia dostarczenie kociaka osobiście, do nowego domu może jechać tylko z naszym zaufanym przewoźnikiem.