Podłoże celulozowe Mr. White

  • Reading time:4 mins read

W poszukiwaniu idealnego podłoża, które byłoby nie tylko idealne pod względem pochłaniania nieczystości, ale również wpisywało się dobrze w ideologię less waste lub zero waste trafiłam na podłoża firmy Mr. White.

2 paczki do testów przyszły do mnie szybko, jednak postanowiłam poczekać, aż na świecie pojawi się nowy miot – czyli do końca lutego, a nawet do momentu, aż kocięta zaczną same korzystać z kuwety czyli osiągną 3-4 tygodnie życia.

Jakie są zalety żwirku celulozowego?

  • Łagodny dla kocich łapek
  • Nie przyciąga owadów i zapobiega rozwojowi bakterii
  • jest możliwy do łatwej utylizacji: można do nawet skompostować lub spalić
  • Wyprodukowany bez zanieczyszczenia środowiska.

Takie podłoże jest w 100% biodegradowalne.

Opis podłoża

Podłoże celulozowe ma niesamowita zdolność wchłaniania płynów, co jest bardzo istotne w przypadku kociaków.

Ekologiczna i biodegradowalna ściółka celulozowa jest bezpieczna w przypadku połknięcia i może zostać wydany bez żadnych problemów z układem trawiennym. Ściółka papierowa, wykonana głównie z kompaktowych prasowanych włókien z recyklingu, jest wysoce chłonna i rozszerza się w miarę wchłaniania. Jej tekstura sprawia, że ​​jest preferowana dla kotów, które nie lubią chodzić na twardych ściółkach, takich jak żwirek silikonowy (który swoją drogą jest odradzany przez behawiorystów).

Ściółka celulozowa minimalnie pyli, co jest idealnym rozwiązaniem dla alergików. Duże granulki i niski poziom pylenia sprawia, że kot nie roznosi podłoża po całym mieszkaniu na swoich łapkach.

Podłoże celulozowe Mr. White nie zbryla się i nie ma dodatków oraz substancji chemicznych.

Ważnym aspektem jest to, że często koty nie tolerują żwirków ze względu na dodatki zapachowe, które podrażniają ich noski lub nawet żołądki. W przypadku podłoża Mr. White nie mamy tego problemu.

Moja opinia

Przyznam, że podeszłam do tego podłoża z wielkim dystansem. Ot, zwinięty papier. Cóż może w tym być wspaniałego. W 3 tygodniu życia wstawiłam kuwetę dla kociaków do kojca.

I tu – pełne ZASKOCZENIE!

Normalnie kocięta potrzebują nieco czasu, by nauczyć się korzystania z kuwety. Czasem trwa to krócej, czasem dłużej.  W kojcu zawsze mamy podkłady, aby kociaki miały czysto – niestety zdarzają się zdobne wpadki. Stosując pellet wpadki zdarzały się około 2 tygodnie. Kociaki potrafiły załatwić się poza kuwetą.

Tym razem szok! Kociaki praktycznie w 2 dni ogarnęły, że jest kuweta, przy czym matka miała kuwetę osobną, więc nie zostawiała im zapachu (to dość istotne!).

Kocięta bardzo szybko nauczyły się kuwetowania, nie podsikiwały w innych miejscach – nawet po wypuszczeniu z kojca.

Samo podłoże nie dawało brzydkiego zapachu, choć wydawało mi się, że skoro nie oblepia za bardzo nieczystości to przecież powinny być brzydkie zapachy.

Używając podkładu Mr. White miałam świadomość, że robię coś dobrego dla środowiska.

Podkład ten kupicie w dobrych sklepach, którym nie jest obce dbanie o środowisko.

Polecam także zaglądanie na stronę producenta.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.