Clean drop – preparat do oczu

  • Reading time:4 mins read

W przypadku kotów egzotycznych olbrzymią ozdobą pyszczka są oczy.

Oczywiście musimy o nie dbać – ważne by by były czyste, zadbane, a nie posklejane a futerko wokół nich brudne i “zaślumpione”. Koty egzotyczne nie dbają samodzielnie o czystość swoich oczu ze względu na budowę swojego pyszczka i dlatego trzeba im w tym pomagać.

W naszej hodowli staramy się to robić jak najlepiej. Co chwilkę stosujemy i testujemy inne preparaty, sprawdzamy ich skuteczność zarówno pod względem tego jak domywają zabrudzenia jak też jak bardzo są niegroźne pod względem składu dla naszych kotów.

Na rynku preparatów do mycia oczu pojawia się wiele, ale również wiele z nich jest po prostu nieskutecznych. Nie domywają zacieków wokół oczu i na sierści. Kot wtedy wygląda na zaniedbanego, przymyka oczy i przestaje być wypielęgnowany. Brudne oczy mogą oprócz tego bardzo szybko mogą ulec zakażeniu i przysporzyć naszym podopiecznym bólu.

Do czyszczenia codziennego oczu nie potrzeba dużo czasu. Jeśli robimy to regularnie – 3-5 minut dziennie i nasz kot będzie miał zadbane i zdrowe oczy.

Właściwa pielęgnacja oczu powinna odbywać się za pomocą płatków kosmetycznych i być podobna do zmywania przez kobietę make up’u. Jeżeli wokół oczu utworzył się już brązowy strup, powinniśmy najpierw namoczyć okolice oka. Najlepiej zrobić to przy użyciu przegotowanej wody. Pamiętajmy- by uniknąć przenikania zanieczyszczeń do oczu, powinniśmy za każdym razem zmieniać płatek.

Dziś testowaliśmy płyn Clean Drop firmy Over Zoo

Skład:
Substancja odbarwiająca, detergent amfoteryczny, konserwanty spożywcze, woda.

Czym jest “detergent amfoteryczny”?

To zwróciło moją uwagę w składzie preparatu przede wszystkim. Detergent amfoteryczny jest łagodniejszy w działaniu niż standardowy detergent. Wciąż jednak jest skuteczny – zmyje silikony i zniszczy drobnoustroje. Przede wszystkim ważne dla mnie było to niszczenie drobnoustrojów, bo myję kotu okolice oczu, gdzie mogą zbierać się różne zanieczyszczenia. W tym oczywiście drobnoustroje, które mogą powodować problemy z oczami.

 

Jak myję kotu oczy?

Do mycia używam płatków i sam proces mysia przypomina nieco zmywanie makijażu.

Płyn Clean drop firmy Over zoo jest bezbarwny, na wacik nakładam go niewiele, wacik jest lekko wilgotny. Przed myciem płynem okolic oczu do samych oczu zakraplam sól fizjologiczną – to pomaga rozpuścić nieczystości i wypłukać brud z oczu.

Koty podczas mycia oczu wyglądają tak:

Jak dbamy o oczy u naszego zwierzaka?

  • Zdejmujemy śpioszki z oczu – najczęściej robimy to rano, tuż po spaniu.
  • Raz dziennie przemywamy oczy wacikiem – dzięki temu usuwamy  z okolic oczu wszystkie zabrudzenia, które mogą powodować łzawienie. Do przemywania oczu można użyć łagodnego płynu ze świetlikiem, soli fizjologicznej lub zwykłej przegotowanej wody.
  • Dbamy o to, żeby włoski pod oczami były suche – a to ze względu na bakterie i drożdżaki, które rozwijają się w wilgotnych miejscach. Dlatego włoski pod oczami muszą być cały czas suche.

Jaka jest nasza ocena?

Plusy

  • Dobrze usuwa przebarwienia oraz zacieki łzowe.
  • Nie powoduje podrażnień
  • nie trzeba używać dużej ilości preparatu do usuwania zabrudzeń – preparat jest wydajny

 

Minusy

Jak dotąd nie zauważyliśmy, ale inni użytkownicy twierdzą, że wysusza włos.

 

Dziękujemy firmie Over Zoo za możliwość przetestowania preparatu.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.