O naszym domu

Koty są w naszym domu od 2001 roku. W naszej hodowli koty są najważniejszymi mieszkańcami domu, reszta to tylko pasujące do nich dodatki. Koteczki mogą poruszać się wszędzie, do ich dyspozycji jest całe mieszkanie oraz odpowiednio osiatkowany balkon.
Koty przebywają cały czas z nami, bez względu na to, czy są małe czy już dorosłe. Nasza hodowla jest hodowlą typowo rodzinną, nastawioną na wysoką socjalizację kotów, przebywaniem kotów z dzieckiem i bieganiem kociąt od najwcześniejszych chwil po całym mieszkaniu.
Nasza hodowla zaczęła się od kotki Yvette, która po prawie 18 latach zmarła i pozostawiła nas w olbrzymim smutku w 2020 roku. Hodowla w chwili obecnej liczy 5 dorosłych kotów. Są to  wykastrowane kocur Salem i Cardamon, oba kocury rasy egzotycznej. W hodowli mamy kotkę Kamę rasy egzotycznej. W listopadzie 2018 roku do hodowli dołączyły 2 nowe kotki hodowlane: Slavuta’s Catriona oraz Slavuta’s Keiti.

IMG_7332

Hodowla kotów jest członkiem Polskiego Związku Felinologicznego, będącego członkiem największej i najbardziej szanowanej światowej organizacji WORLD CAT FEDERATION. Współpracujemy z uznanymi reproduktorami ras egotycznej i perskiej, co oznacza najwyższej klasy standard. Nasze koty często biorą udział w wystawach międzynarodowych i światowych, zdobywając liczne trofea. W 2021 roku nasz kocur Cardamon zdobył jako pierwszy w Polsce tytuł Double Master WCF jako kot rasy egzotycznej. W hodowli stosujemy najwyższej klasy kosmetyki, w tym serię Pinkpawpal.

Jesteśmy hodowlą kotów rasowych z prawdziwego zdarzenia, nasze koty są przez nas bardzo kochane i otoczone troskliwą opieką. Nadzór medyczny sprawują najlepsi lekarze weterynarii z Lecznicy weterynarii Jacka Bany w Legionowie. Nasze koty karmione są karmami najlepszej jakości, jakie są znane na świecie. Wypielęgnowane, zdrowe i szczęśliwe, opuszczają hodowlę idąc do nowych domków po ukończeniu 12-tego tygodnia życia.

Tak mieszkają nasze koty

Naszym kotom staraliśmy się stworzyć maksymalnie dobre warunki dla naszych kotów.
Przez kilka lat obserwowaliśmy nasze stadko – to gdzie chętnie przesiadują, to gdzie chętnie spędzają czas i to, co chętnie robią. Ta wiedza pozwoliła nam urządzić nasze mieszkanie tak, by było ono zarówno dla nas, jak i dla kotów.
Tak więc – nasze koty mają gdzie się bawić, polować. Mają swoje miejsca na kuwety. Mają osobne miejsce, gdzie stoją miski z jedzeniem i osobny “wodopój”. Staraliśmy się wszystkie te strefy oddzielać i zorganizować zgodnie z kocimi potrzebami.
Do potrzeb kocich dostosowaliśmy też nasz balkon, gdzie koty spędzają większą część czasu w ciepłej porze roku.

Koty egzotyczne to oddani przyjaciele na całe życie i mruczące antydepresanty, a hodowla PritiKiti, to gwarancja cudownego charakteru kociaka, zdrowia i miłości, a do tego skarbnica kociej wiedzy. Polecam! My jesteśmy zadowoleni z naszej nowej córeczki.

Plan hodowlany

Zakładając hodowlę ustaliliśmy, że po okresie reprodukcji z szacunkiem odnosić się będziemy do naszych zwierząt i nie będziemy chcieli ich nikomu oddawać do adopcji.
Szacunek wynika z tego, iż mieszka z nami stara kotka, mająca obecnie już 18 lat, w tej chwili nie słysząca i nie widząca.
Przyjmując takie założenie nasza hodowla nigdy nie stanie się wielką “produkcją”, masowo powołującą na świat kocięta. Zawsze będziemy w stanie poświęcić naszym członkom rodziny odpowiednią ilość czasu na zabawę i opiekę.

IMG_0094

Jaki więc jest nasz plan?

Chcemy stworzyć linię kota o wyglądzie zgodnym ze standardami. Kota zdrowego, z przebadanych rodziców. To dla nas najważniejsze wyznaczniki. Ważne dla mnie są: wielkość oka, osadzenie uszu, kolor i długość sierści. Mając możliwość współpracować ze wspaniałym reproduktorem, jakim jest Erwin Mruczoduszka, Grand Inter Champion mamy nadzieję uzyskać kocięta o odpowiedniej długości ciała, półdługiej, jedwabnej sierści, wspaniałym charakterze. W hodowli naszej zwracamy uwagę nie tylko bowiem na wygląd kociąt, ale także na ich charakter, przywiązanie do człowieka. Dodatkowo ważne jest dla mnie podtrzymanie rasy jako takiej, gdyż rasa kotów egzotycznych jest ostatnio mało popularna.

IMG_0221-1024x683

Jaki jest cel hodowli PritiKiti?

Hodowla to nie rozmnażanie kotów. To świadomy, celowy dobór zwierząt do rozrodu. Każde skojarzenie jest przemyślane i zaplanowane. Dobraliśmy dla naszych kotek idealnego według nas kocura. Nie tylko pod względem linii czy wyglądu. Cenimy także charakter. Charakter, który staramy się złączyć z charakterami naszych kotek. Coraz więcej uwagi w hodowli poświęcamy na relacje kociąt z człowiekiem. Zgłębiamy wiedzę dotycząca zachowania się stada jako całości, ale także poszczególnych zwierząt jako części składowych stada. Dbamy o dobrobyt naszych zwierząt.

IMG_2761

A co z nowym domem?

Ważne jest dla nas to, by kocięta, które opuszczają nasz dom mogły bez stresu zaadoptować się u nowych opiekunów. Chcielibyśmy, żeby ich przyszli opiekunowie w naszych kotach zyskali członków rodziny. Mamy już na tym polu pierwsze sukcesy. Ze wszystkimi rodzinami naszych kociąt, chcemy pozostać w stałym kontakcie by w razie potrzeby służyć radą i pomocą – los naszych kociąt nie jest nam obojętny! Cieszy nas każde zdjęcie malucha oraz już dorosłego kota. Pozwali nam to na obserwację jak nasze kocięta się rozwijają i na określenie czy idziemy w dobrym kierunku w hodowaniu tych pięknych kotów czy należało by coś zmienić.

Kursy i szkolenia

Osiągnięcia na wystawach