Na co zwrócić uwagę przy wyborze kociaka?

Zwróć uwagę na szczegóły, będąc u hodowcy żeby obejrzeć kociaki i całą hodowlę, zwróć uwagę czy kociaki nie są płochliwe, czy nie boją się obcych ludzi chowając się za meblami. To bardzo ważne – NIE MOŻESZ ULEC UROKOWI SŁODKICH KOCIACZKÓW. Z tym kotem spędzisz dobrych kilkanaście lat.

Każdy dobry hodowca podpisuje umowę kupna-sprzedaży kociaka. Większość odpowiedzialnych hodowców poddaje swoje kocie dzieci wczesnej kastracji, wówczas rodowód powinien być wydany w momencie odbioru maluszka. Otrzymasz również książeczkę zdrowia z aktualnymi szczepieniami i odrobaczeniem. Zwróć na to szczególną uwagę.

Kiedy kociaka przyprowadzisz do domu, będzie troszkę wystraszony, będzie zaglądał w każdy kąt dlatego uważaj na wszelkie nawet najmniejsze dziury w domu. Kociak może wejść za łóżko, może schować się w łazience pod wanną więc musisz zabezpieczyć dom tak, żeby kociak jak już się schowa nie zrobił sobie krzywdy i mógł bezpiecznie wyjść. Pokaż mu gdzie stoi kuweta, gdzie miseczki z jedzeniem i wodą do picia. Poświęcaj mu dużo uwagi i czasu, przytulaj go, noś na rękach, przyzwyczajaj do siebie.

Comment on this FAQ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.