Co jeśli kot zachoruje?

Generalnie ta rasa jest zdrowa. Jednak jesli kot zachoruje – pod żadnym pozorem nie lecz go sam, nie podawaj mu ludzkich leków. Udaj się do weterynarza!

Suplementacja kota

W diecie kociaka ważną rolę odgrywają witaminy, a niezbędną jest tauryna. Należy również pamiętać o paście odkłaczającej, którą podajemy zapobiegawczo 1 – 2 razy w tygodniu. Ponieważ nasze kociaki podczas codziennej toalety pochłaniają ogromne ilości sierści, której samoistnie nie są się w stanie pozbyć z układu pokarmowego, a pasta która podajemy powoduje rozpuszczenie się kul… Read More Suplementacja kota

Czym karmić kota?

Koty potrzebują jedzenia bogatego w białko. Na rynku polskim jest duża gama dobrych jakościowo karm. Nie polecamy jednej szczególnej karmy. W naszej hodowli kotom podajemy też surowe mięso, surowe żółtko jajka.

Co przygotować na przybycie kota?

Koty potrzebują opieki, nie zadbają same o siebie. W twoim obowiązku jest pamiętać o szczepieniach , odrobaczaniu, o jedzeniu, o zabawie, o tym czy jest mu smutno, zimno i że czasem potrzebuje Twojego towarzystwa. Pamiętaj, że to Ty jesteś za nie odpowiedzialny. Oto spis rzeczy które musisz mieć, kiedy kociak zamieszka z Tobą: kuweta i… Read More Co przygotować na przybycie kota?

Ile kosztuje utrzymanie kota?

Pieniądze, które zapłacisz za kota, to dopiero początek wydatków, jakie na ciebie czekają. Pamiętaj, że kociak musi jeść i trzeba pielęgnować jego sierść. Pamiętaj również o akcesoriach typu kuweta, drapak, zabawki, szczotki do czesania włosa, miseczki Opieka weterynaryjna, szczepienia i sterylizacja, to również wydatek o którym należy pamiętać .

Kocur czy kotka?

To pytanie słyszymy najczęściej w hodowli. Z własnego doświadczenia i po rozmowach z właścicielami kotów większość jest zgodna, że kocurek zawsze będzie lgnął do właścicielki a koteczka do właściciela. Jednak nie jest to regułą. Największym znaczeniem który ma wpływ na charakter małego kociaka jest jego wczesna socjalizacja oraz wpływ bodźców zewnętrznych czyli styczność z dostatecznie… Read More Kocur czy kotka?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kociaka?

Zwróć uwagę na szczegóły, będąc u hodowcy żeby obejrzeć kociaki i całą hodowlę, zwróć uwagę czy kociaki nie są płochliwe, czy nie boją się obcych ludzi chowając się za meblami. To bardzo ważne – NIE MOŻESZ ULEC UROKOWI SŁODKICH KOCIACZKÓW. Z tym kotem spędzisz dobrych kilkanaście lat. Każdy dobry hodowca podpisuje umowę kupna-sprzedaży kociaka. Większość… Read More Na co zwrócić uwagę przy wyborze kociaka?

Jak poznać dobrego hodowcę?

Kup kota od hodowcy, który chętnie odpowiada na zadawane przez ciebie pytania i z pasją opowiada o swoich kotach. Każdy dobry hodowca będzie chciał bliżej poznać osobę, do której pójdzie jego maluszek. Nie dziw się więc jeżeli będzie zadawał dużo pytań. Będą go pewnie interesowały warunki w jakich będzie mieszkał jego kociak i pamiętaj, że… Read More Jak poznać dobrego hodowcę?

Po co szczepić kota?

Okresowe szczepienia są ważne dla wszystkich kotów, nie tylko tych wychodzących. Jest to ważne, by pomóc w zapobieganiu chorobom. Szczepienia są szczególnie ważne u kociąt, które nie są w stanie w pełni uchronić się przed poważnymi chorobami. Choroby te mogą być śmiertelne, ale rzadko występują ze względu na powszechne stosowanie skutecznych szczepionek. Niektóre choroby są… Read More Po co szczepić kota?