Co jeśli kot zachoruje?

Generalnie ta rasa jest zdrowa. Jednak jesli kot zachoruje – pod żadnym pozorem nie lecz go sam, nie podawaj mu ludzkich leków. Udaj się do weterynarza!

Suplementacja kota

W diecie kociaka ważną rolę odgrywają witaminy, a niezbędną jest tauryna. Należy również pamiętać o paście odkłaczającej, którą podajemy zapobiegawczo 1 – 2 razy w tygodniu. Ponieważ nasze kociaki podczas codziennej toalety pochłaniają ogromne ilości sierści, której samoistnie nie są się w stanie pozbyć z układu pokarmowego, a pasta która podajemy powoduje rozpuszczenie się kul… Read More Suplementacja kota

Kocur czy kotka?

To pytanie słyszymy najczęściej w hodowli. Z własnego doświadczenia i po rozmowach z właścicielami kotów większość jest zgodna, że kocurek zawsze będzie lgnął do właścicielki a koteczka do właściciela. Jednak nie jest to regułą. Największym znaczeniem który ma wpływ na charakter małego kociaka jest jego wczesna socjalizacja oraz wpływ bodźców zewnętrznych czyli styczność z dostatecznie… Read More Kocur czy kotka?

Po co szczepić kota?

Okresowe szczepienia są ważne dla wszystkich kotów, nie tylko tych wychodzących. Jest to ważne, by pomóc w zapobieganiu chorobom. Szczepienia są szczególnie ważne u kociąt, które nie są w stanie w pełni uchronić się przed poważnymi chorobami. Choroby te mogą być śmiertelne, ale rzadko występują ze względu na powszechne stosowanie skutecznych szczepionek. Niektóre choroby są… Read More Po co szczepić kota?