Co przygotować na przybycie kota?

Koty potrzebują opieki, nie zadbają same o siebie. W twoim obowiązku jest pamiętać o szczepieniach , odrobaczaniu, o jedzeniu, o zabawie, o tym czy jest mu smutno, zimno i że czasem potrzebuje Twojego towarzystwa. Pamiętaj, że to Ty jesteś za nie odpowiedzialny. Oto spis rzeczy które musisz mieć, kiedy kociak zamieszka z Tobą: kuweta i… Read More Co przygotować na przybycie kota?

Ile kosztuje utrzymanie kota?

Pieniądze, które zapłacisz za kota, to dopiero początek wydatków, jakie na ciebie czekają. Pamiętaj, że kociak musi jeść i trzeba pielęgnować jego sierść. Pamiętaj również o akcesoriach typu kuweta, drapak, zabawki, szczotki do czesania włosa, miseczki Opieka weterynaryjna, szczepienia i sterylizacja, to również wydatek o którym należy pamiętać .

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kociaka?

Zwróć uwagę na szczegóły, będąc u hodowcy żeby obejrzeć kociaki i całą hodowlę, zwróć uwagę czy kociaki nie są płochliwe, czy nie boją się obcych ludzi chowając się za meblami. To bardzo ważne – NIE MOŻESZ ULEC UROKOWI SŁODKICH KOCIACZKÓW. Z tym kotem spędzisz dobrych kilkanaście lat. Każdy dobry hodowca podpisuje umowę kupna-sprzedaży kociaka. Większość… Read More Na co zwrócić uwagę przy wyborze kociaka?

Jak poznać dobrego hodowcę?

Kup kota od hodowcy, który chętnie odpowiada na zadawane przez ciebie pytania i z pasją opowiada o swoich kotach. Każdy dobry hodowca będzie chciał bliżej poznać osobę, do której pójdzie jego maluszek. Nie dziw się więc jeżeli będzie zadawał dużo pytań. Będą go pewnie interesowały warunki w jakich będzie mieszkał jego kociak i pamiętaj, że… Read More Jak poznać dobrego hodowcę?