Litter Locker II

Nasze koty w domu używają żwirek bentonitowy. Tak więc w pewnym momencie problemem stało się usuwanie "produkcji", która od 3 kotów stała się dość duża.

Zwykłe lenistwo spowodowało, że zakupiliśmy Litter Locker II - pojemnik na kocie odchody. I to był strzał w 10! Koniec z bieganiem co chwile do śmietnika, by wyrzucić torebki z "produkcją" i co ważniejsze - koniec z nieprzyjemnym zapachem w mieszkaniu!

 

 

 

 

Czym jest Litter Locker II?

To bardzo pomysłowy kosz z przegrodą. Na górze instalujemy specjalną kasetę z plastikowymi workami, a dolna część gdzie gromadzone są odpady jest oddzielona przegrodą.

 

Jak to działa?

Wrzucamy więc produkcję od góry do wpusty, to leci do plastikowego worka. To wszystko zatrzymuje się na przegrodzie. Przegrodę odsuwa się rączką, która jest z przodu Litter Locker i już - produkcja ląduje na dole!

 

Urządzenie jest wspaniałe. Mimo bardzo prostej budowy rzeczywiście zatrzymuje zapachy. Wreszcie koniec z codziennym bieganiem z "produkcją"!

Litter Locker ma jednak wady:

  • brak rączki (my mamy 3 kuwety i nie mamy za co przenosić - przenosimy za rączkę od klapy i nie wiemy jak bardzo będzie trwała)
  • worki plastikowe wymagają zawiązywania od dołu przy pierwszym założeniu kasety
  • łatwe brudzenie wsypu "produkcji"

Uważam, że to jeden z lepszych nabytków w naszej hodowli i bardzo go polecamy!

 

 

0 Responses

  1. […] pisałam już w tym wpisie, nasze koty przyzwyczajone są do żwirku […]
  2. […] nieszczęsna „kocia produkcja”. Jak już pisałam tu nam nieco ułatwia pojemnik Litter Locker. Kuwetę sprzątamy co najmniej 2 razy dziennie. Staramy się jednak robić to po każdym […]

Leave a comment